جدیدترین ها

جزئیاتی درباره سقف بودجه تیم‌های لیگ برتری‌

مجله فوتبالی :فدراسیون فوتبال برای سقف بودجه باشگاه‌های لیگ برتری در فصل آینده مبلغ مشخصی را تعیین کرده و در کنار آن آپشن‌هایی را در نظر گرفته است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

مجله فوتبالی جزئیاتی درباره سقف بودجه تیم‌های لیگ برتری‌

فدراسیون فوتبال برای فصل آینده در نظر دارد سقف بودجه مشخصی برای تیم‌های لیگ برتری و لیگ دسته اولی تعیین کند. فدراسیون این‌بار برخلاف سال قبل به فکر تعیین ضمانت اجرایی سفت و سخت است تا این کار با چالش مواجه نشود.

در همین راستا جلسات زیادی در فدراسیون فوتبال و کارگروه نظارت بر قراردادها برگزار و در نهایت رقم 325 میلیارد تومان به‌عنوان سقف بودجه برای باشگاه‌های لیگ برتری در فصل آینده تعیین شد.

این دستورالعمل اکنون در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال قرار دارد و قرار است در جلسه هیئت رئیسه مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت تأیید، اجرایی شود.

پیگیری‌‌ها در این زمینه نشان می‌دهد دستورالعمل سقف بودجه برای فصل آینده دارای بندهای مختلفی است که بخشی از آن به شرح زیر است:

* مبلغ پایه 325 میلیارد تومان برای هزینه‌کرد تمام باشگاه‌های لیگ برتری در نظر گرفته شده است.

* تیم قهرمان 65 میلیارد تومان، تیم دوم 50 میلیارد تومان، تیم سوم 40 و تیم چهارم 30 میلیارد تومان به مبلغ پایه سقف بودجه‌شان اضافه خواهد شد.

* دستورالعمل سقف بودجه برای سه فصل آینده خواهد بود و هر سال 30 درصد به مبلغ پایه اضافه می‌شود.

* درآمد باشگاه از حق ترانسفر بازیکن خود عیناً به مبلغ پایه سقف بودجه باشگاه اضافه خواهد شد.

* درآمد باشگاه از حضور در لیگ قهرمانان آسیا و پاداش این مسابقات، عیناً به سقف بودجه باشگاه مورد نظر اضافه می‌شود.

* در ازای دریافت مجوز حرفه‌ای مبلغ 35 میلیارد و مجوز ملی مبلغ 15 میلیارد تومان به سقف بودجه باشگاه‌ها اضافه خواهد شد.

به این ترتیب سقف قرارداد تیم قهرمان فصل جاری برای فصل آینده، در صورت کسب مجوز حرفه‌ای به حداقل 425 میلیارد تومان خواهد رسید. ضمن اینکه پاداش بردهای آسیایی و حق ترانسفر بازیکن نیز به این رقم اضافه خواهد شد.

براساس این گزارش؛ فدراسیون فوتبال پس از تصویب دستورالعمل پیشنهادی کارگروه نظارت بر قراردادها در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، تنبیهات و ضمانت اجرایی مد نظر خود را نیز به صورت رسمی اعلام خواهد کرد تا فصل آینده تمام باشگاه‌های لیگ برتری موظف به اجرای مفاد این دستورالعمل باشند.

دیدگاهتان را بنویسید