پرحاشیه ترین ها

کامرانی‌فر: بازی نخوردم و آن تصمیم شخصی بود!

مجله فوتبالی :حسن کامرانی‌فر با اعلام استعفای خود تاکید کرد که تصمیم برای لغو انتخابات شخصی و بدون مشورت با شخص دیگری بوده است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران که حالا می‌شود پسوند “سابق” را هم به نام او اضافه کرد، پس از ترک ساختمان فدراسیون در گفتگوی نسبتا طولانی که با خبرنگاران داشت، استعفای خود را از پست دبیرکلی اعلام کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

* حرف‌های ابتدایی؟
نیاز بود فدراسیون شرایطش مشخص شود و دیروز با حضور اعضای مجمع اتفاق افتاد و فدراسیون رییس خود را انتخاب کرد و اعضای هیئت رئیسه تکمیل شدند. انشالله که روزهای خوب برای فوتبال خواهیم دید و همه ما باید کمک کنیم چون جام جهانی در پیش داریم. همه ما باید تلاش کنیم، برنامه ریزی کنیم و مطمئنا فدراسیون جدید، هیئت رئیسه جدید و افرادی که از قبل بودند، باهم دست به این کار خواهند زد.
هیئت رئیسه کامل نبود، تنها بودیم و بار فدراسیون روی دوش دبیرکل بود. تلاش کردیم هر اتفاقی برای فوتبال هست، رقم بزنیم و سختی زیادی را هم در مسیر تحمل کردیم اما خدا را شاکرم سعی کردیم با کمک همه، تمام کارهای فدراسیون را انجام دهیم و کاری روی زمین نماند. الان هم باتوجه به جلسه‌ای که هیئت رئیسه داشت، فدراسیون فوتبال، ریاست فدراسیون و هیئت رئیسه، نفر جدید را برای پست دبیرکلی انتخاب خواهند کرد.

* شما جدا شدید؟
من کناره‌گیری‌ام را به رسم قوانین و مقررات اعلام کردم و مطمئن هستم هرکسی که بیاید تلاش خواهد کرد. چیزی که می‌خواهم بگویم همه کنار هم باشیم برای جام جهانی و حل مشکلات فوتبال. همه باهم همدل باشیم و با نیت خوب کنار هم باشیم تا روزهای خوب. ما برای جامعه شاد تلاش می‌کنیم و فوتبال می‌تواند خیلی اثرگذار باشد. من اتفاقات خوب و روزهای خوب را می‌بینم و روزهای خوب برای فوتبال ما خواهد آمد. از رسانه ممنونم خیلی به ما کمک کردند و من هم از همه عزیزان ممنونم.

قبل مجمع گفتید شرمنده مردم هستم؛ چرا؟
برای دیروز قبل مجمع بود، مجمع تمام شد و انتخابات انجام شد و الان هم همه باهمدیگر باید برای فوتبال تلاش کنیم.

* استعفا برای مخالفت؟
بر اساس مقررات است. تیم جدید و رئیس فدراسیون آمده و آنها باید اختیار داشته باشند که هرکسی را خواستند به عنوان دبیرکل انتخاب کنند. تنها چیزی که برای من مهم است، این است که سه مجمع خیلی سخت را برگزار کردیم و تلاش کردم از فوتبال حفاظت و صیانت کنم. تجربه سختی بود در این یک سال. دوستان خیلی خوب پیدا کردیم و دوستان رسانه خیلی به من کمک کردند. اگر کوتاهی بوده، برای من بوده و اگر خوبی دیدید، برای همکارانم بوده. در این مدت همکارانم کنارم بودند و صادقانه کمک کردند.

* «حسن کامرانی فر بازی خورد» این جمله را قبول دارید؟
نه من بازی نخوردم. تصمیمی را گرفتم که باید می‌گرفتم.

* تصمیم شخصی بود؟
نه شخصا، بر اساس چیزهایی که رسیده بود. اما عالی‌ترین مقام فدراسیون، هیئت رئیسه است و آنها تصمیم گرفتند و من هم موظف هستم مصوبات و دستورات و یا بهتر بگویم، امضاهای هیئت رئیسه را اجرا کنم. هیئت رئیسه تصمیم گرفت و من هم به عنوان دبیرکل مسئول اجرا هستم.

* صورت جلسه برگزاری مجمع را امضا کردید؟
بله امضا کردم چون اعضای مجمع بالاترین مقام تصمیم‌گیری فوتبال هستند و به نظر آنها احترام می‌گذاریم. اعضای هیئت‌رئیسه و مجمع به این نقطه رسیدند انتخابات برگزار شود و همه عزیزان رای دادند و قطعا رای آنها برای بالاترین مقام فوتبال قابل اجراست. هرکس در فوتبال باشد باید بداند مجمع بالاترین مقام تصمیم‌گیر در فوتبال هستند. من موظف هستم تصمیمات مجمع را رعایت کنم.

* وقتی تصمیم لغو اولیه را گرفتید، چه کسانی از آن خبر داشتند؟
من در صحبت قبلی گفتم که مجمع برگزار شده و فدراسیون فوتبال رییس و نواب رییس را شناخته و هیئت رئیسه کامل شده و اجازه دهید به قبل مجمع برنگردیم. خدمتتان عرض کردم مجمع انتخاب کرده و هرکسی که مجمع انتخاب کرده، هم قابل احترام است و هم قابل قبول. به گذشته برنخواهم گشت اما موضوع مهم مجمع است و مجمع بهترین شرایط و بهترین تصمیم را دیروز گرفت و برای همه ما قابل احترام و قابل اجراست.

 مجمع دیروز طبق اساسنامه برگزار شد؟ مسئول اجرای مجمع دبیرکل است یا نه؟
بله دبیرکل است.

* شما سرپرستی مجمع را برعهده داشتید؟
بله من شروع کردم.

* در سالن ماندید؟
بله در سالن بودم و چون برگزاری با کمیته بدوی بود، برگزار کردند و من در سالن بودم و همه کار را کردم و دستور جلسه و صورت جلسه هم بود.

* مگر اختیار لغو با شما نبود؟
حالا اجازه بدهید در این مورد قانونی باید صحبت کنیم.

* آقای فرهادی (مشاور حقوقی فدراسیون) گفتند دبیرکل امکان لغو انتخابات را دارد.
اجازه بدهید حتما باهم صحبت خواهیم کرد چون بحث حقوقی است.

* از تصمیم برای حضور در پست دبیرکلی پشیمان نیستید؟
قاعدتا الان به این تجربه که در یک سال رسیدم، تجربه کمی نیست. ضمنا در این یک سال تجاربی که داشتم را هیچ دبیرکلی تجربه نکرد. من بزرگترین هدفم صیانت از فوتبال در جوامع بین المللی بود. شاهدیم می‌گفتند تیمها جایگزین خواهند شد اما اتفاقی برای فوتبال نیفتاد. قطعا اگر دوباره برگردم در سال 1399 این پست را قبول خواهم کرد چون مسیر زندگی آدمهاست و آن زمان با اطلاع کامل این مسیر را قبول کردم. این مسیر سختی برای خودم، خانواده ام و زندگی شخصی بود اما تجربه خوبی بود و دوستان خوبی هم پیدا کردم.

* عکسی از شما منتشر شد که به نظر ناراحت بودید.
قبول کنید 28 بهمن 1400، 10 خرداد 1401 و 8 شهریور، اتفاقات ساده برای فدراسیون نیفتاد و فشار زیادی به فوتبال وارد شد و من هم فشار زیادی تحمل کردم. این سه تاریخ فشار زیادی را تحمل کردم و جزئیات آن را بعدا خواهم گفت.

دیدگاهتان را بنویسید