جدیدترین ها

حمید مطهری نمره قبولی و اشتباهات داوری

مجله فوتبالی :حمید مطهری در اولین تجربه سرمربیگری خود از چهار بازی سه امتیاز به‌دست آورده و بدون پیروزی در رتبه‌های پایینی جدول قرار دارد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

نساجی مازندران از جمله تیم‌هایی بوده که تمرینات آماده‌سازی پیش‌فصل را به موقع آغاز کرد و در رقابتهای تدارکاتی هم نتایج قابل قبولی به‌دست آورده بود اما امتیازات هفته‌های ابتدایی این تیم، چنگی به دل نمی‌زند. البته این تمام تصویر عملکرد مطهری در چهار هفته ابتدایی نیست. اشتباهات داوری در سه بازی پیاپی و آزمون و خطاهای ترکیبی و تاکتیکی مطهری، تاثیرات قابل توجهی روی امتیازات کسب شده توسط نساجی داشتند. در این بین به‌نظر می‌رسد اشتباهات داوری از بقیه موارد تاثیر بیشتری داشته است.

مطهری از ابتدای فصل تا کنفرانس خبری بعد از بازی روز گذشته در مقابل پیکان، بنا را بر این گذاشته بود از ورود به مسائل حاشیه‌ای خودداری کند اما در نهایت دیروز قفل زبان مطهری به خواهش هواداران و یکتا مدیر رسانه‌ای این تیم، باز شد. او از سه هفته پیاپی اشتباهات داوری تاثیرگذار گلایه کرد. در هفته دوم در مقابل سپاهان به نظر کارشناسان داوری اخراج دروازه‌بان و ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه به نفع این تیم اعلام نشد. هفته بعد و در خانه باز هم با نظر تمام کارشناسان گل آفساید دریافت کرد و دو امتیاز ارزشمند دیگر را از دست داد.

در آخرین مورد هم شمالی‌ها روز گذشته معترض به تصمیمات داور برای برخوردی درون محوطه جریمه بودند. ضربه دروازه‌ای که به پنالتی تبدیل شد ولی دوباره به همان ضربه دروازه تغییر داده شد. تصمیمی جنجالی با دوبار تغییر. جالب اینکه مطهری حتی هنگامی که پنالتی به نفع این تیم اعلام نشد اعتراضی نداشت و به آرامی جریان بازی را دنبال می‌کرد اما بعد از اینکه داور نقطه پنالتی را نشان داد و دوباره با کمک خود مشورت کرد و نظرش را بازگرداند، بالاخره کاسه صبر مطهری لبریز شد.

اشتباهاتی که به گفته رضا جعفری بازیکنان نساجی باعث می‌شوند در پایان فصل نساجی دربه‌در به دنبال امتیازات باشد و کسی این اشتباهات داوری را به یاد نیاورد. مطهری در کنفرانس خبری با علی شجاعی حضور پیدا کرد و با اشاره به گونه و ابروی زخمی هافبک نساجی، به وضعیت داوری معترض شد و با بغض کنفرانس را ترک کرد.

در کنار این، سرمربی نساجی همچنان در حال تغییر و پیدا کردن ترکیب مورد نظرش است. در سه هفته ابتدایی او به شیری در قلب خط دفاعی اعتماد کرد اما نتیجه مطلوبی نگرفت و در آخرین دیدار از امیر مهدی جانملکی استفاده کرد و این تغییر تاکتیکی باعث شد ببرها بعد از سه هفته به اولین کلین شیت فصل دست پیدا کنند. اعتماد به جوانانی مثل جانملکی و جوادیان محصول آکادمی این باشگاه نشان می‌دهد او ترسی از تغییرات بزرگ و اعتماد به جوانان ندارد و به‌نظر می‌رسد او به آرامی به ترکیب مدنظر خودش نزدیک می‌شود.

بارقه‌های امیدی که گهگاه در تدارک حملات و ارائه بازی ترکیبی از این تیم دیده می‌شود، نوید تیمی با برنامه و جنگنده را در آینده می‌دهد. هواداران فوتبال شناس نساجی هم صبر زیادی دارند و حمایت خود را از سرمربی دریغ نمی کنند تا بتوانند دوباره شبیه به همان جام حذفی نمایش خیره‌کننده‌ای نشان بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید