جدیدترین ها

فرهاد مجیدی پا جای حشمت مهاجرانی می‌گذارد!

مجله فوتبالی :نشریه الخلیج امروز در گزارشی به بررسی تغییرات کادرفنی تیم های اماراتی در فصل جدید پرداخته و از عملکرد فرهاد مجیدی تمجید کرده است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

به نقل از الخلیج از بین 14 سرمربی شاغل در لیگ امارات، 10 مربی اروپایی (صربستان، رومانی، پرتغالی، هلندی، اوکراینی و آلمان)، دو مربی اهل آمریکای جنوبی (برزیل و آرژانتین) و دو مربی اهل قاره آسیا (امارات و ایران) هستند.

فصل جدید لیگ امارات شاهد حضور 7 مربی جدید خواهد بود؛ ژاردیم پرتغالی (شباب الاهلی)، کاروالهال (الوحده)، تورستن فینک آلمانی (النصر)، خوان آنتونیو پیتزی آرژانتینی (الوصل)، فرهاد مجیدی (اتحاد کلبا) و نبوشا ویسوویچ (الظفره) و زوران بوبیچ از صربستان (دیبا الفجیره). البته در این بین زوران بوبیچ در صعود الفجیره به لیگ حرفه‌ای امارات نقش داشته است.

* شباب الاهلی که مسابقات فصل گذشته را با دستان خالی ترک کرد، با عقد قرارداد با ژاردیم به دنبال کسب نتایج خوب در فصل جاری خواهد بود.

لئوناردو ژاردیم پرتغالی که همراه با الهلال قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده، شباب الاهلی را برای مسابقات داخلی و همچنین دیدار با الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده خواهد کرد.

ژاردیم سابقه هدایت تیم‌های براگا و اسپورتینگ لیسبون در پرتغال، المپیاکوس یونان و موناکوی فرانسه را دارد یکی از نام‌های برجسته دنیای مربیگری در دهه اخیر محسوب می‌شود.

* کاروالهال در اولین تجربه سرمربیگری خود در لیگ امارات هدایت تیم الوحده را در فصل آینده به عهده گرفته است؛ البته او تجربه حضور در شباب الاهلی به عنوان سرپرست را در کارنامه دارد.

این مربی پیش از این سرپرستی اسپورتینگ لیسبون، بشیکتاش ترکیه و شفیلد ونزدی انگلیس را بر عهده داشته است.

* فرهاد مجیدی پس از بازی در ورزشگاه های امارات و به ثمر رساندن 77 گل در لیگ امارات با پیراهن های الوصل، العین، الاهلی و النصر، با لباس مربی برگشته تا اتحاد کلبا را هدایت کند.

گلزن سابق لیگ امارات پس از کسب موفقیتی بی سابقه با تیم استقلال ایران که با 30 بازی بدون باخت و کمترین گل خورده (10 گل) با 68 امتیاز به مقام قهرمانی لیگ رسید، به دنبال موفقیت های جدید با اتحاد کلبا است.

فرهاد مجیدی اولین مربی ایرانی خواهد بود که از ابتدای دوران حرفه‌ای در لیگ امارات فعالیت می‌کند تا به لیستی از نام‌های بزرگ به رهبری حشمت مهاجرانی که پیش از این در لیگ امارات کار کرده‌اند، بپیوندد.

*  عبدالعزیز العنبری که در فصل جدید هدایت خورفکان را بر عهده خواهد داشت، تنها مربی بومی و عرب در لیست مربیان لیگ امارات برای فصل آینده خواهد بود. العنبری که ماموریتش با شارجه در اواسط فصل گذشته به پایان رسید، در بازگشت سرمربیگری تصمیم گرفت تا در فصل جدید هدایت خورفکان را بر عهده بگیرد و به دنبال موفقیت با این تیم باشد.

دومین بازگشت مربوط به کایو زاناردی برزیلی خواهد بود که به عنوان سرمربی البطائه انتخاب شده است. کایو فصل گذشته از هدایت خورفکان اخراج شد تا کالدرون آرژانتینی به جای او هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

* تعدادی از مربیان هم به همکاری خود با باشگاه هایشان ادامه داده‌اند؛ ایسیلای رومانیایی (بنی یاس) برای سومین فصل متوالی و مارسل قیصر هلندی (الجزیره) برای چهارمین فصل کار خود را دنبال خواهند کرد.

گوران صربستانی پس از اینکه نارنجی پوشان در پایان فصل گذشته به مقام هفتم رسیدند، برای دومین فصل متوالی مربی تیم عجمان خواهند بود. همچنین کوزمین اولاریو رومانیایی هفتمین فصل خود در لیگ امارات را دنبال خواهد کرد.

سرگی ربروف اوکراینی نیز برای دومین فصل متوالی العین را به منظور حفظ دستاوردهای فصل گذشته هدایت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید