استقلال

وضعیت ثبت قرارداد سیلوا با استقلال

مجله فوتبالی : این احتمال وجود دارد که بازیکن جدیدی که باشگاه استقلال در نظر گرفته هم به سرنوشت مهاجم مورد نظر پرسپولیس دچار شود. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

وضعیت ثبت قرارداد سیلوا با استقلال

رافائل سیلوا مدافع ۲۹ ساله برزیلی برای عقد قرارداد با استقلال وارد تهران شد تا به زودی قراردادش را با آبی‌ها امضا کند. با توجه به سوابق این بازیکن و آیین نامه سازمان لیگ در خصوص جذب بازیکن خارجی به نظر می‌رسد، حضور این مدافع در فوتبال ایران دارای مشکل است. طبق مقررات فدراسیون فوتبال ایران، بازیکن با ملیت یکی از کشورهای آمریکای جنوبی باید در دو سال منتهی به عقد قرارداد در مسابقات رسمی یا دوستانه تیم‌ملی امید یا بزرگسالان بازی کرده باشد.

همچنین می‌بایست بازیکن خارجی مدنظر با تیم قبلی خود در بین شش تیم بالای جدول آن لیگ قرار داشته باشد. سیلوا به همراه تیم قبلی خود الفیصلی در رتبه نهم قرار گرفت و طی دو سال گذشته سابقه ملی یا حضور در لیگ برزیل را نداشته است. اینکه باشگاه استقلال با توجه به این موارد چگونه می‌خواهد قرارداد بازیکن مدنظرش را ثبت کند مشخص نیست ولی مدیران این باشگاه باید مراقب باشند تا با شکایت تیم‌های دیگر لیگ برتری مواجه نشوند.

گفتنی است چندی قبل باشگاه پرسپولیس هم قصد داشت با یک مهاجم پرتغالی به نام ژوائو داسیلوا قرارداد امضا کند که حضور این بازیکن در ایران منتفی شد. این در حالی بود که با نظر باشگاه برای این مهاجم پرتغالی بلیت پرواز حضور در تهران نیز گرفته شده و اقدامات لازم برای اسکان وی نیز به انجام رسیده بود. با این حال با توجه به اینکه او فاقد شرایط آیین نامه نقل و انتقالات فوتبال ایران برای جذب مهاجم خارجی بود، مسئولان پرسپولیس از جذب وی صرفنظر کردند و حضور ژوآئو داسیلوا در پرسپولیس منتفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید