جدیدترین ها

مغز ستاره پرسپولیس سوت کشید!

مجله فوتبالی :خطای هند سعید صادقی در حالی که در آستانه موقعیت تک به تک قرار داشت، عجیب‌ترین لحظه بازی پرسپولیس – فولاد را رقم زد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

فولاد با حضور متراکم در زمین خودی، دوندگی بالا و برخوردهای فیزیکی پرتعداد، تلاش زیادی برای جلوگیری از نمایش خلاقیت بازیکنان پرسپولیس انجام داد و تا حد زیادی نیز در متوقف‌کردن عناصر هجومی این تیم موفق عمل کرد اما در یک لحظه، دو ستاره سرخپوش خط دفاعی تیم نکونام را دور زدند.

در دقیقه 69 بود که مهدی ترابی یکی از انبوه خطاهای بازیکنان فولاد در میانه زمین را پس از نگاه به زمین حریف با پاس بلند همراه کرد و این پاس او که پشت دفاع فولاد را هدف گرفته بود، به شکلی مهندسی‌شده در اختیار بازیکن هدف قرار گرفت.

این پاس که می‌توانست قفل دروازه فولاد را بشکند، در حالی به سعید صادقی رسید که مدافعان فولاد برای آفسایدگیری، یک قدم جلو رفتند اما عارف آقاسی، سعید آقایی و حتی موسی کولیبالی عقب‌تر از سعید صادقی بودند تا فرار این بازیکن نیز همچون پاس ترابی، تماشایی باشد؛ اما انگار خود صادقی چنین پاس و فراری را باور نمی‌کرد.

بنابراین وقتی توپ به او رسید و مهدی عبدی هم در کنارش آماده حضور در موقعیت دو به تک می‌شد، صادقی ناگهان توپ را با دست مهار کرد و به هوای آفساید، ایستاد. اما پیام حیدری در سوت خود نه به نشانه آفساید بلکه به خاطر هند این بازیکن دمید تا بهت و حیرت صادقی و هم‌تیمی‌هایش را فرا بگیرد.

صادقی پس از اینکه پشت سر خود را دید و در یافت که چه اشتباهی را مرتکب شده، با علامت‌ دست نشان داد که گویا صدای سوت را شنیده و احتمالا این سوت از نزدیکش بوده است. اما پیام حیدری به او گفت که سوت نزده و بازبینی صحنه از طریق تلویزیون هم همین موضوع را نشان می‌دهد؛ در این لحظه چنان سکوتی ورزشگاه را فراگرفته که سوت حیدری کاملا بارز است و پیش از آن هیچ صدای مشابهی به گوش نمی‌رسد.

با این حال خود صادقی شاید باور نمی‌کرد که مدافعان کم نقص فولاد چنین اشتباهی را در آفساید‌گیری مرتکب شده باشند و او در همچین موقعیتی قرار بگیرد. البته شاید هم تصور دیگر او این بوده که پیام حیدری اجازه شروع سریع بازی را به مهدی ترابی نداده و کار باید از اول آغاز شود.

به هر حال صادقی که احتمالا نمی‌خواست وقت بازی را با یک فرار بیهوده و خارج از مسابقه تلف کند و شاید با سخت‌گیری داور کارت زرد بگیرد، دست به این اقدام عجیب زد و در صحنه‌ای که ممکن بود قفل دروازه فولاد شکسته شود، خودش موقعیت را از تیم خودی گرفت.

او بیشتر از همه هواداران داخل ورزشگاه حسرت توپی را می‌خورَد که می‌توانست اولین گل یا پاس گل این بازیکن را رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید