جدیدترین ها

سروهای ارسباران روی کیت مس سونگون

مجله فوتبالی :از کیت فصل جدید تیم فوتسال مس سونگون که طرح آن از درختان ارسباران و نقش‌های قالی‌های دستباف الهام گرفته شد، رونمایی به عمل آمد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

رونمایی از کیت فصل جدید، یکی از سرگرمی های مورد علاقه هواداران فوتبال در تمام نقاط دنیاست. در فوتبال ایران هنوز این موضوع جا نیفتاده و بیشتر شاهد کپی طرح های خارجی یا طرح های دم دستی روی پیراهن تیم ها هستیم که معمولا هیچ تناسبی هم با نام و جایگاه آن‌ها ندارند. 
البته طی سال های اخیر، باشگاه‌هایی بودند که وارد این عرصه شده و عناصری از هویت اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی باشگاه یا شهر خود را با هنر آمیختند و طرح‌هایی اختصاصی را رونمایی کردند. در همین راستا، در فصل جاری لیگ فوتسال، باشگاه مس سونگون ورزقان با کیتی که طرح اختصاصی دارد بازی خواهد کرد.

روز سه شنبه، باشگاه مس سونگون ورزقان، طی مراسمی از کیت فصل جدید تیم فوتسال خود رونمایی کرد. طرح زیبای این کیت از طبیعت و هنر منطقه آذربایجان الهام گرفته شده است.

ارسباران را با درختان سبز سر به فلک کشیده، قلب سبز آذربایجان می نامند و درختان سرو آن همواره مورد توجه هنرمندان عرصه فرش است. نقش درخت سرو مورد استفاده در قالی ها و فرش های این منطقه، نقشی آشنا و زیباست که این فصل روی پیراهن بازیکنان تیم مس سونگون ورزقان هم آن را خواهیم دید.

در کلیپ معرفی کیت نارنجی پوشان ارسباران، سرو نماد استقامت، سربلندی، شکوه و وقار دانسته شده است و باشگاه مس با این طرح اختصاصی در رقابت های فصل جدید لیگ برتر فوتسال حضور خواهد یافت. بازی هفته دوم مقابل چیپس کامل از ساعت 17 در ورزشگاه پورشریفی تبریز برگزار می شود، زمانیکه بازیکنان مس برای اولین بار از کیت اختصاصی خود استفاده خواهند کرد.

محمدرضا  کافی، مدیرعامل باشگاه مس سونگون ورزقان، در حاشیه این مراسم با اشاره به این که طرح یاد شده ادای دین کوچکی به مردم منطقه آذربایجان است گفت: امیدوارم که این حرکت نمادین و فرهنگی باشگاه مس سونگون ورزقان مورد حمایت قرار بگیرد. باشگاه، یکی از پرافتخارترین مجموعه ها در رشته فوتسال کشور به شمار می رود و به عنوان فرزند آذربایجان به مسئولیت و وظیفه ای که داریم عمل می کنیم.

در ادامه مراسم نیز اسماعیل تقی پور، سرمربی و فرهاد فخیم، کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند. سرمربی نارنجی پوشان اعلام کرد که در فصلی که مدعیان بزرگی حضور دارند، روی مهره های جوان در کنار باتجربه ها حساب ویژه ای باز کرده است. او با اعلام اینکه هوادارانی که داریم با همه شهرهای دیگر فرق دارند، از همه دوستداران مس خواست تا در بازی های خانگی این تیم را همراهی کنند. کاپیتان نارنجی پوشان هم روی این موضوع تاکید کرد که این تیم در سال های اخیر، بازی های مهم و حساس زیادی را در شرایطی که از نظر مهره دچار مشکل بوده، با حضور هواداران، پیروز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید