جدیدترین ها

حق‌وردی: نمی‌خواهم تیم ملی آذربایجان را از دست بدهم

مجله فوتبالی :حجت حق‌وردی می‌گوید حضور در تراکتور شانس او را برای حضور در تیم ملی آذربایجان حفظ می‌کند. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

تراکتور با بردیف به دنبال یک فصل خوب در لیگ بیست و دوم است و در این زمینه مدیران این تیم سعی کردند با جذب بازیکنان مدنظر و با کیفیت، شرایط خوبی را در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر ایران داشته باشند. یکی از خریدهای این فصل تراکتور حجت حق‌وردی بازیکن ایرانی تیم ملی آذربایجان بود که نهایی شدن حضور او در‌ جمع شاگردان بردیف زمان زیادی برد و حاشیه هایی هم به همراه داشت.

حق‌وردی که فصل گذشته هم در تیم سومقاییت توپ زده است، حالا در بازگشت به لیگ ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزش سه در خصوص دلیل انتخاب تراکتور و طولانی شدن روند حضورش در این تیم صحبت کرد.

* از آذربایجان، اروپا و ایران پیشنهاد داشتم
حق‌وردی در ابتدا گفت: یک سال از قراردادم با سومقاییت باقی مانده بود اما به خاطر بازی در تیم ملی آذربایجان، به دنبال انتخابی خوب بودم. خوشبختانه با توجه به عملکرد خوبم در تیم ملی آذربایجان و رقابت‌های لیگ اروپا، علاوه بر تیم‌های خود این کشور و چند تیم اروپایی، از ایران هم چند پیشنهاد به دستم رسید که یکی از آن‌ها تراکتور بود. با توجه به اینکه با سومقاییت قرارداد داشتم یا باید رضایتنامه می‌گرفتم و یا باشگاه برای من پیشنهادی می‌آورد که این مسئله باعث شد روند انتخاب تیم آینده‌ام زمان‌بر شود چون بعضا پیشنهادهایی بود که من و یا باشگاه سومقاییت قبول نمی‌کردیم.

* کار کردن با بردیف در آینده‌ام تاثیر می‌گذارد
او ادامه داد: در همین زمان پیشنهاد خوبی از تراکتور به دستم رسید؛ تراکتور تیمی باریشه، بزرگ و پرطرفدار است که می‌تواند یک انتخاب خوب برای هر فوتبالیستی باشد. این پیشنهاد وقتی برای من جذاب تر شد که مطلع شدم آقای بردیف‌ هدایت این تیم را برعهده دارد. اطلاعاتی از این مربی بزرگ داشتم و مشورت هایی هم انجام دادم که به من گفتند که اگر بتوانم با این مربی اسم و رسم‌دار و کارنامه‌دار کار کنم قطعا در آینده فوتبالی من تاثیر خواهد داشت. مجموعه این مسائل باعث شد انگیزه‌ای دو چندان برای پیوستن به تراکتور پیدا کنم. مذاکرات آغاز شد و سومقاییت که به دنبال کسب یک پول خوب از میان پیشنهادهای من بود، در نهایت با تراکتور به توافق رسید و در تهران قراردادی را امضا کردیم.

* در لیست خروجی بردیف نبودم 
مدافع تراکتور در واکنش به این موضوع که پس از عقد قرارداد گفته شد در لیست مازاد قرار گرفته توضیح داد: بعد از امضای قرارداد من به اردوی تراکتور در ترکیه ملحق شدم؛ در این میان مسائلی اتفاق افتاد که پرداخت مبلغ رضایتنامه را من به تاخیر انداخت که یکی از دلایل آن هم تغییرات در باشگاه بود. با توجه به عدم پرداخت پول رضایتنامه مجبور شدم بعد از اردوی ترکیه به آذربایجان برگردم. دلیل اصلی برگشتن من این بود و بحث قرار گرفتنم در لیست خروجی آقای بردیف درست نبود.

* با پیگیری‌های تراکتور دوباره به تبریز آمدم 
حق‌وردی تصریح کرد: با توجه به این اتفاق و حاشیه های که برایم ایجاد شد موضوع برگشت به تراکتور برای من تمام شده بود؛ من برای کمک آمده بودم و یک هفته هم کنار تیم بودم اما با توجه به حل نشدن مشکل، برای بررسی بقیه پیشنهاداتم به آذربایجان برگشتم. با این حال چند روز بعد و در حالی که کارم برای امضا با یکی، دو تیمی که پیشنهاد جدی از آنها داشتم در مراحل نهایی بود، آقای زنوزی، بهتاج و خود آقای بردیف با من تماس گرفتند و اصرار به آمدن من به تراکتور داشتند و قول دادند که این مسئله حل خواهد شد. کمی نگران بودم که این مسئله باز هم زمان‌بر شود و پیشنهادهای خوبم را از دست بدهم که در نهایت باشگاه تراکتور و سومقاییت به نتیجه رسیدند و حالا در تبریز در خدمت تیم تراکتور و هواداران این تیم هستم. بعد از نهایی شدن حضورم در تراکتور، به تمرینات اضافه شدم و با شروع کار در کنار تیم سعی دارم هرچه زودتر خودم را آماده حضور در ادامه رقابت‌های این فصل کنم.

* تراکتور شانس قهرمانی دارد
مدافع این فصل تراکتور با تاکید بر اینکه این تیم می‌تواند با بردیف روزهای خوبی را در فوتبال ایران تجربه کند عنوان کرد: تراکتور این شانس را دارد که با این کادرفنی کارنامه دار و بازیکنان، روزهای خوبی را در لیگ ایران تجربه کند و حتی به قهرمانی فکر کند. البته به هر حال بازیکنان و کادرفنی جدید هستند و کمی زمان می‌برد تا تیم به بلوغ تاکتیکی لازم برسد اما قطعا با حمایت هواداران خونگرم تراکتور که از روز اول هم به من لطف داشتند، روزهای بهتری برای این تیم بزرگ و پرطرفدار رقم خواهد خورد.

* با تراکتور برای حضور در تیم ملی آذربایجان شانس دارم
مدافع ایرانی تیم ملی آذربایجان در پایان گفت:‌ با توجه به حضورم در تیم ملی آذربایجان لازم بود این فصل انتخاب خوبی داشته باشم که این شانس را از دست ندهم؛ به همین خاطر اگر قرار بود خارج از فوتبال این کشور بازی کنم، باید در تیمی بزرگ کارم را دنبال می‌کردم که همچنان شانس دعوت داشته باشم. قطعا حضور در تراکتور کمک می‌کند که همچنان به تیم ملی آذربایجان نزدیک باشم و با عملکردی خوب در این تیم، به اردوهای بعدی دعوت شوم.

دیدگاهتان را بنویسید