جدیدترین ها

مهاجری: اتهام مصدومیت عمدی، ناجوانمردانه است

مجله فوتبالی :رضا مهاجری سرمربی نفت مسجدسلیمان می گوید اتهام مصدومیت عمدی به امیرحسین کریمی، رفتاری ناجوانمردانه است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

در اواخر نیمه اول دیدار تیم های نفت مسجدسلیمان و پیکان، امیرحسین غلامی مدافع خودروسازان در برخورد با امیرحسین کریمی بازیکن میزبان دچار مصدومیت رباط صلیبی شد. مجتبی حسینی سرمربی پیکان پس از پایان بازی در این خصوص گفت: وقتی یک بازیکن را به حالت عمد بزنید و او آسیب شدیدی ببیند، انتظار داریم داور از فوتبالیست مراقبت کند. به احتمال ۹۹ درصد رباط صلیبی غلامی پاره شده زیرا وقتی بازیکن ما به سمت توپ می‌آمد، بازیکن حریف از پشت آمد و از قصد پایش را زد اما متاسفانه داور خطا هم نگرفت.

این صحبت های حسینی با واکنش رضا مهاجری سرمربی نفت مسجد سلیمان همراه شد. مهاجری در گفتگو با خبرنگار ورزش سه در این خصوص گفت: از کادر فنی پیکان تعجب می کنم. آنها چطور به خودشان اجازه می دهند یک بازیکن را تخریب کنند؟ فوتبال است و این اتفاقات رخ می دهد. همه ما بابت این مسئله ناراحتیم. ولی در این ورزش درگیری است، مگر این اولین بار است یک بازیکن اینگونه مصدوم می شود؟ فوتبال یک بازی فیزیکی و پربرخورد است که بازیکنان بر سر توپ با هم درگیر می شوند.

وی اظهار داشت: حالا این اتفاق افتاده که باعث ناراحتی همه ما شده است. ولی اینکه بگویید بازیکن نفت از عمد باعث مصدومیت بازیکن پیکان شده، رفتاری دور از انصاف و جوانمردی است که بخواهیم یک بازیکن را تخریب کنیم. لحظه برخورد دو بازیکن، یک صحنه خیلی ساده بود. حتی برخورد خشنی هم بین آنها رخ نداد که کسی بخواهد اینگونه به یک بازیکن حمله کند.

او ادامه داد: گلر حریف هر زمان که دلش خواست، خودش را روی زمین می انداخت. وقتی که کولینگ بریک می دهند و این همه تعویض می شود و تیم مقابل خودش را روی زمین انداخت، باید وقت های تلف شده بیشتری اعلام می شد. سر صحنه پنالتی و تعویضی ها چند دقیقه تلف شد. پنالتی واضح را زمانیکه بازی یک بر صفر بود، اعلام نکرد. صحنه ای که مقابل چشم داور بود. بله VAR یک تکنولوژی است که می تواند کمک کند ولی VAR نمی تواند در بحث خواباندن بازی و مدیریت بازی کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: فصل قبل در بازی با ذوب آهن، سر صحنه آفساید یک اشتباه میلی متری رخ داد و همان شب کمک داور را تا آخر فصل محروم کردند. تا آخر لیگ نیز این را روی سر ما آوار کردند. اکنون این اتفاق رخ داده است. کدام داور محروم شد؟ چه کسی واکنش نشان داد؟ من تا به امروز سعی کرده بودم نیمکت تیمم را آرام نگه دارم. ولی نیمکت سایر تیم ها روی سر داور می ریزند و نه ناظر برخورد می کند و نه داور واکنشی نشان می دهد، در نیمه دوم سوت ها برمیگردد.

سرمربی نفت مسجدسلیمان صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: بازی برد و باخت دارد و مشکلی نیست، فوتبال پر از حادثه است. ولی اینکه به بازیکن ما حمله کنند و بگویند او عمدا باعث پارگی رباط صلیبی بازیکن پیکان شده و عمدی بوده است، ناجوانمردانه است. فوتبال است و این اتفاق افتاده و همه ناراحت هستند.

مهاجری در پایان گفت: مسئله بعدی نیز بحث داوری است. متأسفانه به دلیل بعد مسافت، کمیته داوران از افراد جوانی برای بازی های نفت استفاده می کند. داورانی که پراشتباه هستند و ما باید تاوان بدهیم. تنها در بازی های استقلال و پرسپولیس است که کمیته داوران به خودش زحمت می دهد و از داوران باتجربه استفاده می کند. آن هم بخاطر ما نیست، بخاطر تیم های پرطرفدار پایتخت، سپاهان و دیگر تیم های مطرح لیگ است.

دیدگاهتان را بنویسید