جدیدترین ها

شروع توفانی نیمار؛ سرقت تاج پادشاهی از امباپه

مجله فوتبالی :کمتر کسی تصور می کرد که در شروع فصل، نیمار ستاره اول پی اس جی باشد اما او تا به اینجا بهتر از کیلیان امباپه و لیونل مسی کار کرده است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

فصل جدید فوتبال فرانسه از دو هفته پیش شروع شد و بر خلاف تصور، ستاره اول پی اس جی نیمار است و نه کیلیان امباپه و لیونل مسی پس از تمدید قرارداد پرحاشیه امباپه با پی اس جی که گفته می شود اختیارات و نفوذ او در باشگاه نسبت به قبل بیشتر شده، او شروع خوبی در لیگ نداشته است.

امباپه سوپرجام فرانسه برابر نانت را به دلیل محرومیت از دست داد و در هفته نخست لیگ یک فرانسه برابر کلرمون نیز به دلیل مصدومیت غایب بود. او در هفته دوم برابر مون‌پولیه به میدان رفت و در برتری 5-2 تیمش موفق به زدن یک گل شد ولی این روزها نام امباپه بیشتر به خاطر تنش با نیمار بر سر زبان هاست

امباپه که در جریان بازی با مون‌پولیه یک پنالتی را از دست داد، قصد داشت پنالتی دوم را نیز خودش بزند اما نیمار پشت توپ قرار گرفت و موفق به گلزنی شد. او از نیمار درخواست کرد که پنالتی را بزند ولی ستاره برزیلی مخالفت کرد. ناراحتی امباپه از نیمار مشهود بود و گفته می شود این دو مدت‌هاست که باهم اختلاف دارند. 

بر خلاف امباپه اما نیمار شروعی توفانی داشته و در سه بازی اخیر پی اس جی موفق به زدن پنج گل و ارسال سه پاس گل شده است. نیمار که گفته می شد در فهرست فروش پی اس جی قرار دارد، در هر سه بازی 90 دقیقه کامل در میدان بوده و به نظر در بهترین فرم فوتبالی خودش قرار دارد. در شروع فصل، بالاتر از امباپه و لیونل مسی، این نیمار است که ستاره اول پی اس جی محسوب می شود.

با این حال آمار گلزنی و پاس گل امباپه در فصول گذشته بهتر از نیمار بوده است. برای مثال فصل گذشته امباپه در 46 بازی، 39 گل زد و 26 پاس گل داد، در حالی که نیمار در 28 بازی، 13 گل زد و 8 پاس گل داد. فصل 21-2020 نیز نیمار 17 گل زد و 11 پاس گل داد در حالی که امباپه 42 گل زد و 11 پاس گل داد. نکته جالب دیگر اینکه در شروع فصل، لیونل مسی در حاشیه قرار گرفته و همه جا صحبت از نیمار و امباپه است. این روند تغییر خواهد کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید