جدیدترین ها

رسانه بلژیکی: حسین‌زاده یک استعداد‌ بزرگ ایرانی است

مجله فوتبالی :رسانه های بلژیکی نسبت به اعلام رسمی خبر پیوستن امیرحسین حسین زاده به شارلوا واکنش نشان دادند. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

 پس از هفته ها کشمکش، بالاخره قرارداد امیرحسین حسین زاده با تیم شارلوا به صورت رسمی اعلام شد. این وینگر جوان که فصل گذشته توانست با درخشش در ترکیب استقلال برای خود اسم و رسمی دست و پا کند، راهی شارلوا شد تا به فوتبالش در کشور بلژیک ادامه دهد.

با توجه به بند فسخ 250 هزار دلاری که در قرارداد این بازیکن قرار داشت، حسین زاده توانست از استقلال جدا شود اما در این میان مشکلاتی بر سر انتقال مبلغ رضایت نامه به حساب آبی های پایتخت وجود داشت که سرانجام پس از 5 هفته این اتفاق صورت گرفت و شارلوا توانست به صورت رسمی مراسم معارفه حسین زاده را برگزار کند که با واکنش رسانه های بلژیکی مواجه شد.

وب سایت rtbf با اعلام پیوستن حسین زاده به شارلوا، از او به عنوان یک استعداد بزرگ در فوتبال ایران نام برد. این رسانه نوشت: «انتقال امیرحسین حسین زاده که از یک ماه قبل پیش بینی می شد، بالاخره در روز دوشنبه توسط اسپورتینگ شارلوا رسمیت یافت. اعلام قرارداد این بازیکن ایرانی به دلیل مشکلاتی که در شرایط پرداخت به باشگاه استقلال وجود داشت، با تاخیر مواجه شده بود.

بالاخره همه چیز به حالت عادی برگشت. این بازیکن 21 ساله به عنوان یک استعداد بزرگ در فوتبال ایران شناخته می شود که پیش از این دو بازی برای تیم ملی بزرگسالان انجام داده است. این هافبک تهاجمی با انجام تمرینات، وظیفه رقابت با هموطنش علی قلی زاده و دان هیمنس را برعهده خواهد داشت.

پس از قلی زاده و کاوه رضایی که هر دو در اسپورتینگ شارلوا معرفی شدند، این یک استعداد جدید دیگر از ایران است که از لیگ برتر کشف می شود. او که چند هفته ای است در بلژیک حضور دارد، قبلاً با اعضای تیم تمرین کرده است.»

وب سایت lesoir بلژیک نیز این خبر را پوشش داد و نوشت: «اسپورتینگ شارلوا روز دوشنبه از ورود امیرحسین حسین زاده، هافبک تهاجمی 21 ساله ایرانی و سابق تیم استقلال خبر داد. این بازیکن قراردادی تا سال 2024 که قابلیت تمدید تا 2 سال دیگر نیز دارد را امضا کرده است.

وی که در سال 2018 برای مقاومت تهران بازی می کرد، به باشگاه سایپا کرج پیوست و اولین بازی خود در لیگ ایران را در تاریخ 8 آپریل 2019 در دیدار معوقه از هفته هفدهم انجام داد که تیم او با نتیجه 3 بر یک مقابل پیکان به پیروزی رسید.

او سال گذشته برای تیم فوتبال استقلال تهران به میدان رفت که در پایان فصل 2021-2022 بدون قبول حتی یک شکست، تاجگذاری کرد. به دستور فرهاد مجیدی، او در 30 مسابقه، 27 بار به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت که حاصل آن 8 گل و یک پاس گل بود.»

وب سایت dhnet نیز تیتر “شارلوا ورود امیرحسین حسین زاده را رسمی کرد؛ ایرانی می آید تا گورخرها را تقویت کند” برای خبر حضور بازیکن ایرانی در فوتبال بلژیک انتخاب کرد و در ادامه نوشت: «همه چراغ ها برای شارلوا سبز هستند. بعد از شکست برابر اوستنده، گورخرها با پیروزی مقابل سرن و زولته وارخم وضعیت را اصلاح کردند و تا رتبه پنجم جدول نیز بالا آمدند. ادوارد استیل (سرمربی شارلوا) در حالی که خود را برای دیدار با کلوب بروژ در روز جمعه آماده می کرد، توانست روی یک خبر خوب دیگر حساب باز کند. باشگاه ورود امیرحسین حسین زاده را رسمی کرد.

این ایرانی چند روزی است که با تیم جدید خود تمرین می کند. بازیکن شماره 22 باید قبل از رسمی شدن خبر، کمی تشریفات اداری را انجام می داد. او در 21 سالگی و در شرایطی که می‌تواند در پست های شماره 8 و 10 به میدان برود، اولین تجربه خود را در خارج از کشور خواهد داشت.»

دیدگاهتان را بنویسید