جدیدترین ها

سپاهان – نساجی؛ برخورد به صخره سخت

مجله فوتبالی :سپاهان – نساجی امشب برگزار کننده یکی از سه دیدار هفته دوم لیگ برتر در استادیوم نفش جهان خواهند بود. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

 در هفته اول سپاهان در استادیوم آزادی روی دو صحنه از غفلت استقلالی ها استفاده کرد و با 2 گل به 3 امتیاز شیرین دست پیدا کرد و حالا منتظر رویارویی با نساجی است تا 6 امتیازی شود. اما نساجی در همین استادیومی که امشب به میدان خواهد آمد پذیرای تیم مس رفسنجان بود و این تیم را با نتیجه مساوی یک بر یک متوقف کرد.

نساجی در دقایق پایانی بازی با مس رفسنجان که تیم محمد ربیعی برای زدن گل برتری تلاش می کرد مقاومت خوبی در برابر حملات تیم میهمان داشت و در نهایت به آنچه که می خواست دست یافت.

پیش بینی می شود نساجی امشب در استادیوم نقش جهانی با همان شیوه ای بازی کند که در دقایق پایانی با مس رفسنجان بازی کرد. به این تاکتیک می گویند دفاع و ضد حمله. همان نمایشی که صنعت نفت در برابر فولاد داشت و به یک امتیاز دست پیدا کرد. نساجی فصل گذشته اگر چه در بیشتر بازی های لیگ برتر و در برابر همه تیم ها رو به جلو بازی می کرد و به خاطر همین شیوه گل های زیادی خورد (34 گل) اما در بازی های جام حذفی نشان داد اگر بخواهد یک چهره تدافعی به خود بگیرد این شیوه را به خوبی بلد است. شیوه ای که در نهایت در جام حذفی موجب قهرمانی این تیم شد.

سپاهان و مورائس امشب به یک صخره سخت خواهند خورد. مصاف با تاکتیک جدیدی را تجربه می کنند. تیمی که بدون شک پشت  توپ پرتعداد خواهد بود تلاش می کند با دادن توپ به سپاهانی ها فضا را از این تیم بگیرد و بعد با توپ گیری دست به ضد حمله بزند. برای نساجی کسب یک امتیاز از سپاهانی که از همان هفته ابتدایی نشان داده به دنبال قهرمانی است کمتر از سه امتیاز نخواهد بود. و البته در فوتبال هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد؛ شاید نساجی روی ضد حملات به دنبال برد هم باشد.

سپاهان اگر قدرت عبور از این تاکتیک را داشته باشد می تواند از همین الان ثابت کند یکی از تیم های شایسته برای قهرمانی در فصل جدید بازی ها است. بدون شک در پایان بازی گله از نمایش تدافعی نساجی دردی را دوا نخواهد کرد. هر تیمی با هر شیوه ای که دوست دارد بازی می کند و برای هیچ تیمی حریف شیوه بازی تعیین نمی کند. بازی با نساجی یک آزمون خوب برای سپاهان است که متوجه شویم این تیم چگونه لایه های دفاعی را باز و به گل می رسد. اصلا قادر به انجام این کار هست یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید