جدیدترین ها

عجیب‌ترین شب طارمی مقابل تیم محبوب!

مجله فوتبالی :بازی‌های بدون گل زده برای ملی‌پوش ایرانی پورتو می‌توانست به شماره سه نرسد که این اتفاق نیفتاد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

یک فصل فوق‌العاده در نخستین سال حضور در لیگ برتر پرتغال و فوتبال اروپا که همراه با زدن ۱۸ گل و ثبت ۲ پاس گل برای مهدی طارمی همراه بود، کاری کرد تا باشگاه پورتو اقدام به خرید این ستاره ایرانی در تابستان ۲۰۲۰ از ریو آوه کند، اما او پس از دو سال و بازگشت دوباره به استادیوم باشگاه سابق خود نتوانست موفق باشد و شب عجیبی را سپری کرد.

این ملی‌پوش ایرانی که در ریو آوه چهره شد و در جمع برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار گرفت، پس از جدایی‌اش آنقدر شرایط این تیم را سخت کرد تا آنها به لیگ دو سقوط کنند و فصل ۲۱-۲۰۲۰ را در دسته پایین‌تر سپری کنند، اما تیم سابق مهدی طارمی در بازگشت دوباره به سطح اول فوتبال پرتغال مجددا شرایط بدی سپری کرد و دو باخت و یک مساوی در سه هفته ابتدایی داشت تا اینکه نخستین بردش را در یک بازی سخت و همراه با یک نتیجه غیرمنتظره کسب کند.

مهدی طارمی که هفته گذشته پس از ثبت پاس گل و به‌خاطر مصدومیت از ترکیب پورتو مقابل اسپورتینگ لیسبون خارج شده بود، یکشنبه شب که تیمش در ورزشگاه اختصاصی باشگاه ریو آوه به مصاف این تیم پایین جدولی رفت، دوباره به جمع ۱۱ بازیکن اصلی بازگشت و در خط حمله به میدان رفت.

ستاره ایرانی پورتو که امیدوار بود پس از دو مسابقه ناکامی در گلزنی دوباره روند گل‌های خود را در دیدار چهارم لیگ برتر پرتغال برابر باشگاه سابق‌اش آغاز کند و مثل نخستین بازی فصل بدرخشد، شب عجیبی را در ریو آوه سپری کرد و بهترین فرصت گلزنی برای خود و تیمش را هم از دست داد.

پورتو پس از سه برد متوالی و پُر گل در شروع فصل جدید لیگ برتر پرتغال، امید زیادی داشت تا یک برد بی‌دردسر مقابل ریو آوه داشته باشد، اما آنها با دریافت سه گل در نیمه اول، هدر دادن یک پنالتی توسط مهدی طارمی و زدن یک گل در لحظات پایانی، در نهایت با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شدند و ۹ امتیازی ماندند.

مهدی طارمی که پس از جدایی از ریو آوه سه بار همراه با پورتو مقابل باشگاه سابق خود قرار گرفته و فقط یک پاس گل داده بود، یکشنبه شب بازهم نتوانست دروازه این تیم را باز کند و شانس عالی گلزنی از روی نقطه پنالتی را نیز از دست داد.

مهاجم ایرانی پورتو بعد از دریافت یک کارت زرد در لحظات ابتدایی نیمه دوم دیدار با ریو آوه، در دقیقه ۶۲ پشت ضربه پنالتی‌ای قرار گرفت که گالنو به دست آورده بود، اما ضربه این بازیکن تبدیل به گل نشد تا او برای سومین بازی متوالی نتواند گلزنی کند.

طارمی قصد داشت پنالتی به دست آمده را با یک ضربه تماشایی به کنج دروازه تبدیل به گل کند، اما ضربه محکم و فنی او با بدشانسی با شدت زیادی به تیرک عمودی دروازه اصابت کرد و در دقیقه ۸۴ با زدن سه شوت خارج از چارچوب تعویض شد.

با وجود اینکه ستاره ایرانی پورتو در چهار هفته ابتدایی فصل جدید لیگ برتر پرتغال دو گل به ثمر رسانده، اما او سال گذشته تا همین مقطع و چهارمین بازی فصل، فقط یک گل برای این باشگاه زده بود ولی در نهایت، توانست به آقای گلی دست پیدا کند و او حالا امیدوار است در دیدارهای آینده شرایط بر وفق مراد او پیش برود و گلزنی‌هایش شروع شود.

دیدگاهتان را بنویسید