اخبار

این جام برای تو نیست: اضطراب رونالدو را کشت

مجله فوتبالی: 11.5 کیلومتر دویدن، هشت شوت، صفر گل زده و گریه‌هایی تکان دهنده، رونالدو برای تاریخ‌سازی مشکلی غیرمنتظره دارد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

این جام برای تو نیست: اضطراب رونالدو را کشت

کریستیانو رونالدو در مقابل اسلوونی 8 شوت زد، یک پنالتی را از دست داد، 11.85 کیلومتر دوید و به سرعت 30.5 کیلومتر در ساعت رسید، اما نتوانست گلی را که بی‌تابش بود، به ثمر برساند.

تصویر گریه کریستیانو رونالدو در وقت‌های اضافه پرتغال-اسلوونی یکی از نمادین‌ترین تصاویر تاریخ جام ملت‌های اروپا است.

بازیکن النصر پس از اینکه اوبلاک پنالتی او را در یک لحظه تعیین کننده از بازی مهار کرد و رونالدو را در موقعیتی غیرقابل باور قرار داد، از هم پاشید: باز کردن دروازه در جام ملت‌های اروپای ششم چیزی است که شدیدا مقابل رونالدو مقاومت کرده و او از آسان‌ترین راه یعنی نقطه پنالتی هم نتوانست به این هدف برسد پس، بغضش شکست و شروع به گریه کرد.

هرگز فوتبالیستی در شش دوره مسابقات قاره‌ای بازی نکرده و بنابراین هیچ‌کس نیز در شش یورو مختلف گلزنی نکرده است، چیزی که در دستان کریستیانوست ولی هر چه زده به در بسته خورده است. اعجوبه‌ای که در 5 یوروی قبلی خود حداقل یک بار گلزنی کرده، هنوز در این جام به گل دست پیدا نکرده و بازی به بازی اضطراب او نیز بیشتر می‌شود.

به نظر می‌رسید از بازی اول تا مرحله یک هشتم نهایی مقابل حریف مقرون به صرفه‌ای مانند اسلوونی رونالدو حداقل به یک گل برسد حالا همه چیز به بازی مرحله یک چهارم نهایی موکول شده است؛ آن هم برابر چه تیمی: فرانسه. اکنون، بدون شک اوضاع پیچیده‌تر خواهد بود.

آمارهای فوق ستاره پرتغالی نشان می‌دهد که اضطراب او به اوج رسیده است. او 8 بار در مقابل اسلوونی شوت زد و این به 12 شوت او در مرحله اول اضافه شد، بیشترین شوت در کل یورو. او در 4 بازی انجام شده 20 شوت زده است. یعنی به طور میانگین پنج شوت در هر مسابقه. حیرت‌آور!

دیدگاهتان را بنویسید