جدیدترین ها

حریف ایران ناکام در لیگ ملت‌های اروپا

مجله فوتبالی :شاگردان رابرت پیج برای پنجمین بازی پیاپی در لیگ ملت‌های اروپا نتوانستند به برتری برسند و مقابل بلژیک مغلوب شدند. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

در یکی از مسابقات هفته پنجم گروه چهارم لیگ A ملت‌های اروپا، تیم ملی ولز که یکی از حریفان ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، از ساعت ۲۲:۱۵ پنج‌شنبه شب در ورزشگاه کینگ بودوین بروکسل مقابل تیم ملی بلژیک تیم دوم این گروه قرار گرفت.

تیم ملی ولز که پیش از این در چهار مسابقه خود در مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا موفق به کسب پیروزی نشده و سه شکست مقابل هلند(۲ بار) و لهستان و یک تساوی خانگی برابر بلژیک داشته، در پنجمین بازی هم نتوانست به برتری دست پیدا کند و با ادامه این روند ناکامی، بدون برد باقی ماند.

بلژیک در دیدار مقابل ولز بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۱۰ روی حرکت انفرادی تماشایی میچی باتشوایی از جناح راست زمین و پاس در عرض این بازیکن، با شوت سرضرب زمینی و استثنایی کوین دی‌بروینه موفق به گلزنی شد.

در شرایطی که ولز برای رسیدن به گل تساوی تلاش می‌کرد، بازهم تیم ملی بلژیک حملات خطرناک‌تری به وجود آورد و در دقیقه ۳۷ روی نفوذ دی‌بروینه از سمت راست محوطه جریمه و پاس در عرض این بازیکن به مقابل دروازه خالی ولز، با ضربه نهایی میچی باتشوایی به گل دوم دست پیدا کرد.

نیمه اول با برتری ۲ بر صفر بلژیک به پایان رسید، اما تیم ولز در شروع نیمه دوم نمایش سراسر هجومی داشت و توانست در دقیقه ۵۰ روی حرکت انفرادی فوق‌العاده برنان جانسون که از میانه زمین تا کنار خط عرضی زمین حرکت کرد، با سانتر چیپ این بازیکن و ضربه سر کیه‌فر مور به گل اول رسید.

در ادامه تلاش یاران گرت بیل برای رسیدن به گل تساوی بی‌نتیجه ماند و در سمت مقابل بلژیک صاحب یک ضربه پنالتی شد که داور پس از بازبینی ویدئویی آن را رد کرد و موقعیت‌های این تیم نیز یکی پس از دیگری هدر رفت.

تیم ملی ولز که در لحظات پایانی نزدیک بود با یک شوت از پشت محوطه جریمه به گل تساوی دست پیدا کند، در نهایت با نتیجه ۲ بر یک در زمین بلژیک شکست خورد تا با یک امتیاز در قعر جدول گروه چهارم لیگ A ملت‌های اروپا بماند و بدترین عملکرد را در بین ۱۶ تیم حاضر در این رقابت‌ها از خود ثبت کند.

تیم ملی بلژیک با کسب پیروزی مقابل ولز ۱۰ امتیازی شد و با سه امتیاز کمتر نسبت به هلند، در رده دوم جدول این گروه ایستاد و لهستان هم ۴ امتیازی و در رتبه سوم ماند.

اکنون در صورتی که تیم ملی ولز بتواند در آخرین مسابقه خود در گروه چهارم لیگ A ملت‌های اروپا به برتری مقابل لهستان دست پیدا کند، به رتبه سوم صعود می‌کند و به لیگ B سقوط نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید