جدیدترین ها

فیگو: رونالدو بهترین فوتبالیست تاریخ پرتغال نیست

مجله فوتبالی :لوئیس فیگو، اسطوره فوتبال پرتغال، اوزه بیو را بالاتر از رونالدو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال می داند. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

کریستیانو رونالدو رکورددار بازی و گلزنی در فوتبال پرتغال است. او چندی پیش توانست با گذر از علی دایی، رکورد جهانی گلزنی در بازی های ملی را نیز از آن خود کرد ولی لوئیس فیگو که سال ها با رونالدو در تیم ملی پرتغال هم تیمی بود، او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال نمی داند.

فیگو در مصاحبه با یک برنامه ورزشی در تلویزیون مکزیک و در پاسخ به سوالی در مورد اینکه رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال است یا خیر، گفت:« رونالدو یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال دنیاست ولی برای من در فوتبال پرتغال هیچکس بالاتر از اوزه بیو(اسطوره فقید فوتبال پرتغال و باشگاه بنفیکا) نیست. رونالدو قطعا فوتبالیست بزرگ و شایسته ای است ولی اوزه بیو در تاریخ فوتبال پرتغال، شماره یک است.»

فیگو در مورد بهترین مربی حال حاضر دنیا گفت:« از نظر من ژوزه مورینیو بهترین مربی دنیاست.»

با گذشت بیش از 22 سال از انتقال جنجالی لوئیس فیگو از بارسلونا به رئال مادرید، بسیاری از هواداران بارسا هنوز این ستاره پرتغالی را نبخشیده‌اند. 

فیگو در مورد پشیمانی از پیوستن به رئال در سال 2000 گفت:« خیر، پشیمان نیستم و هنوز هم معتقدم بهترین تصمیم بود. به باشگاهی بهتر و بزرگتر رفتم و جام های زیادی به دست آوردم. دوره بسیار موفقی در رئال داشتم و در سال 2002 با این باشگاه فاتح لیگ قهرمانان هم شدم.»

هریستو استویچکوف، ستاره بلغارستانی سابق بارسلونا، که دیگر میهمان این برنامه تلویزیونی بود، از لوئیس فیگو پرسید که آیا الان که به بارسلونا می‌روی، مردم هنوز به تو توهین می‌کنند؟ فیگو به این سوال پاسخ منفی داد. 

جالب اینکه استویچکوف بلافاصله پس از پاسخ فیگو گفت:« اگر من باشم، این کار را می‌کنم.»

دیدگاهتان را بنویسید