جدیدترین ها

ساپینتو: امیدوارم کاوه رضایی به استقلال برگردد

مجله فوتبالی :سرمربی استقلال معتقد است دراگان اسکوچیچ استحقاق حضور روی نیمکت ایران در جام جهانی را دارد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

ریکاردو ساپینتو که یکی از میهمانان مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی بود در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.‌ ساپینتو در ابتدا در واکنش به اینکه صحبت هایی در خصوص برکناری اسکوچیچ و حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت ایران مطرح می‌شود گفت: من فکر می‌کنم آقای کی‌روش قبلا خوب کار کرده‌اند و آقای دراگان هم در حال حاضر خوب کار می‌کنند. هر دو سرمربی خوبی هستند. من نمی‌توانم درباره این مسئله صحبت کنم.

او در پاسخ به اینکه آیا تغییر سرمربی در این زمان حرفه‌ای است گفت: من فکر می‌کنم آقای دراگان خوب کار می‌کنند و لیاقت این را دارد که در جام جهانی نیز حضور داشته باشد.

ساپینتو در خصوص تساوی برابر نفت مسجدسلیمان توضیح داد: ما در مسیر درستی قرار داریم؛ بازی با نفت مسجدسلیمان بازی خیلی سخت اما خوبی بود. بازی در دمای ۴۰ درجه برای ما خیلی بود. تا قهرمانی راه زیادی باقی مانده است. نتایج به هم نزدیک است و ما بازی ها و جنگ های زیادی تا پایان فصل داریم.

وی در مورد صحبت هایش درباره عملکرد استقلال در فصل گذشته عنوان کرد: من می‌توانم توضیح بدهم؛ گاهی ترجمه و زبان مادری متفاوت است. وقتی به اینجا رسیدم گفتم مربی و تیم قبلی عالی کار کرده بودند و قهرمانی را به آنها تبریک گفتم؛ آنها در هیچ دیداری نباخته بودند. یک سوالی درباره نظم خط هافبک ما بود و من هم گفتم استقلال فصل قبل ایده متفاوتی داشت و خیلی فشرده بودند و خط امن دفاعی داشتند و موقعیت داشتند. ایده مربی قبلی فشرده کار کردن بود.

سرمربی استقلال ادامه داد: ایده من از بازی متفاوت است؛ من دوست دارم تیم تهاجمی باشد و پرس بالا انجام بدهم و تیم حریف را کنترل کنم تا حفظ توپ بیشتری داشته باشم‌. انجام این بازی و گذشتن از تیم حریف کار ساده ای نیست.

او در پاسخ به اینکه فکر می‌کند امسال حسرت کاوه رضایی را خواهد خورد گفت: امیدوارم که او برگردد؛ اتفاقاتی افتاده که خارج از کنترل من است و مطمئن هستم که کاوه را برای قسمت مهمی از فصل خواهیم داشت.

ساپینتو در واکنش به اینکه عده ای اعتقاد دارند حلقه گمشده استقلال پلی‌میکر است گفت: ما در سیستم متفاوت تری نسبت به سال گذشته کار می‌کنیم؛ می‌توانیم با پلی‌میکر یا بدون پلی‌میکر بازی کنیم و این بستگی به سیستم بازی دارد. بازیکنان ما آماده هستند که سیستم های متفاوتی بازی کنند و این برای من مهم است.

او در پایان در پاسخ به اینکه از شرایط استقلال رضایت دارد یا خیر گفت: بله راضی هستم. همه سخت کار می‌کنند و بازیکنانی هم داریم که تا الان بازی نکرده‌اند و آنها هم زمان لازم را خواهند داشت تا به بازی اضافه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید