آخرین اخبار نقل و انتقالاتپرسپولیس

تصمیم نهایی فیفا برای پیوستن زاهدی به پرسپولیس

مجله فوتبالی : مهاجم زوریا لوهانسک اوکراین برای پویستن به پرسپولیس دچار ابهامی تازه شده است که فیفا باید درباره آن تصمیم گیری کند. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

تصمیم نهایی فیفا برای پیوستن زاهدی به پرسپولیس

 حمله روسیه به کشور اوکراین باعث تعلیق فعالیت‌های فوتبال باشگاهی اوکراین شد تا فوتبالیست‌های داخلی و خارجی آینده‌ای مبهم پیدا کنند تا اینکه فیفا با انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد کلیه قراردادهای کاری بازیکنان و مربیان خارجی با باشگاه‌های وابسته به فدراسیون فوتبال اوکراین به صورت خودکار و تا پایان فصل فوتبالی این کشور (۳۰ ژوئن ۲۰۲۲) بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی طرفین، تعلیق تلقی می‌شود.

تعلیق یک قرارداد طبق بندهای بالا به این معنی است که بازیکنان و مربیان تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ «خارج از قرارداد» در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین می‌توانند بدون مواجهه با هیچ گونه عواقبی با باشگاه دیگری قرارداد امضا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فیفا در ادامه تاکید کرده است که ثبت قرارداد این بازیکنان و مربیان با باشگاه جدید باید حداکثر تا تاریخ ۷ آپریل (حدود یک ماه دیگر) انجام بپذیرد.

به این ترتیب قرارداد شهاب زاهدی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران که در تیم زوریا لوهانسک حضور داشت، با قانون فیفا تا پایان فصل تعلیق می‌شود و وی می‌تواند تا یک ماه دیگر باشگاه جدید خود را انتخاب کند.

با این حال زاهدی برای ادامه فعالیت فوتبالی خود همچنان با ابهام روبرو است. او که قبل از لژیونر شدن در پرسپولیس حضور داشت برای بازگشت به جمع شاگردان یحیی گل محمدی نیاز به مجوز ویژه فیفا دارد. پرسپولیس با توجه به قوانین نقل و انتقالاتی فیفا و آئین نامه داخلی فوتبال ایران تنها سه بازیکن آزاد می‌توانست جذب کند که وحدت هنانوف، منوچهر صفروف و شیرزود تمیروف با استفاده از همین بند قانونی جذب شدند.

از این رو باشگاه پرسپولیس منتظر تصمیم نهایی فیفا درباره استفاده از بازیکنان خارج شده از باشگاه‌های اوکراینی است تا بتواند آنها را جذب کند. بنا بر این اگر زاهدی سهمیه آزاد از سوی فیفا محسوب شود نمی‌تواند به پرسپولیس بپیوندد. مهاجم زوریا که در اردوی اخیر تیم ملی ایران نیز حضور داشت تنها با اعلام فیفا به عنوان بازیکن باشگاه اوکراینی و فسخ تعلیقی قراردادش می‌تواند به جمع سرخ‌ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید