جدیدترین ها

نورمحمدی: سال پیش قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم

مجله فوتبالی :حامد نورمحمدی می‌گوید بالا رفتن انتظارات از ذوب آهن ممکن است بازیکنان را تحت فشار قرار داده و نتیجه معکوس داشته باشد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

حامد نورمحمدی مدافع باتجربه تیم ذوب آهن که در نقل و انتقالات تابستانی قرارداد خود را به مدت یک فصل با این تیم تمدید کرده در گفت‌وگویی با خبرنگار ما درباره شرایط ذوب آهن صحبت کرد.

نورمحمدی در ابتدای صحبت‌هایش درباره تمدید قراردادش گفت: باعث افتخار است که توانستم با ذوب آهن تمدید کنم. پس از پایان فصل مدیران و سرمربی لطف کردند و پیشنهاد تمدید قرارداد دادند. به هر حال ذوب آهن باشگاه بزرگی است و هر کسی آرزو دارد در این تیم بازی کند؛ من هم از این قاعده مستثنی نیستم و سال گذشته هم اینجا راحت بودم. تمام جوانب را در نظر گرفتم و دوباره تمدید کردم. امیدوارم امسال هم سال خوبی برایم باشد.

مدافع تیم ذوب آهن درباره شرایط این تیم در پیش فصل توضیح داد: درست است که چند بازیکن خوب تیم جدا شدند اما اسکلت اصلی تیم حفظ شده و چند بازیکن جدید و جوان هم اضافه شده‌اند که انشاالله بتوانند کمک کنند. پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و تمرینات خوبی داشتیم؛ ما جزو اولین تیم‌هایی بودیم که تمرینات را شروع کردیم و بدنسازی و بازی‌های تدارکاتی نسبتا خوبی داشتیم. امروز هم آخرین بازی دوستانه‌ را برگزار می‌کنیم و برای بازی اول لیگ مقابل پرسپولیس آماده خواهیم شد. امیدوارم بتوانیم سال خوبی را رقم بزنیم.

او سپس در خصوص قرعه لیگ و تقابل هفته اول ذوب آهن با پرسپولیس عنوان کرد: بازی با پرسپولیس بازی سختی است و قرعه سختی داریم ولی به هر حال باید دیر یا زود با تمام تیم ها بازی کنیم. حالا شرایط طوری رقم خورده که دیدار اول برابر پرسپولیس باشد و فکر می‌کنم بازی خوبی هم خواهد بود و به بچه ها انگیزه می‌دهد. انشاالله تمرینات جواب بدهد و مقابل پرسپولیس نتیجه بگیریم. فکر می‌کنم لیگ امسال نسبت به سال قبل سخت‌تر شده و باید بیشتر زحمت بکشیم.

نورمحمدی در‌ واکنش به حساسیت‌های دیدارهای تیم مهدی تارتار با پرسپولیس گفت: این حساسیت همیشه وجود داشته اما سال قبل تیم ما یکی از تیم‌هایی بود که سد راه پرسپولیس برای قهرمانی شد. فکر می‌کنم پس از آن بازی حساسیت‌ها کمتر شده است؛ ما ثابت کردیم که هیچ چیزی نمی‌تواند در روند ما تاثیر بگذارد و مهم‌ ترین مسئله این است که خودمان نتیجه بگیریم. امیدوارم در این بازی هم نتیجه بگیریم تا ذهنیت‌های منفی کاملا پاک شود.

وی درباره عملکرد ذوب آهن در فصل گذشته بیان کرد: پارسال در نیم فصل نتایج سینوسی داشتیم و در نتیجه عملکرد خود ما بازیکنان هم سینوسی بود؛ در هفته های ابتدایی لیگ اصلا عملکرد خوبی نداشتیم اما با شروع نیم فصل‌ دوم یکباره شرایط تغییر کرد و نتایج خوبی گرفتیم و توانستیم جایگاه‌مان را رتبه به رتبه بالاتر بیاوریم. در‌ مجموع فصل خوب تمام شد و توانستیم تا حدودی به اهدافی که کادرفنی و باشگاه داشتند، برسیم. با توجه به نتایج سال قبل، امسال کار سخت‌تری داریم و از طرفی تیم‌ها هم قوی‌تر شده‌اند.

بازیکن ذوب آهن با تمجید از مهدی تارتار گفت: من و آقای تارتار در گذشته هم‌بازی هم بودیم و در مقاطع مختلف با ایشان کار کردم و شناخت خیلی زیادی از ایشان دارم. مهم‌ترین ویژگی ایشان این است که مربی خیلی سالمی هستند و به لحاظ فنی هم طی این سال ها ثابت کرده‌اند که حرف های زیادی برای گفتن دارند. آقای تارتار پله پله مراحل را بالا آمده‌اند و قطعا به همین روند ادامه می‌دهند و بالاتر هم می‌روند.

نورمحمدی در واکنش به بالا رفتن سطح انتظارات از ذوب آهن گفت: ما‌ تمام تلاش‌مان را می‌کنیم اما نباید غافل شویم که تیم هایی هستند که هزینه های بسیار زیادی کرده‌اند و تجربه زیادی هم در لیگ دارند. امسال حتی تعدادی از تیم هایی که از ما پایین‌تر بودند هم هزینه‌های خوبی کرده‌اند اما ما به لحاظ هزینه باز هم جزو تیم های پایین جدول هستیم. ما اگر حتی یک رتبه هم نسبت به پارسال صعود کنیم موفقیت خوبی است کمااینکه شاید نیم نگاهی هم به بالای جدول داشته باشیم.

او در پایان گفت: به هر حال ما سعی خودمان را می‌کنیم اما باید منطقی فکر کنیم؛ اگر توقع ها خیلی بالا برود ممکن است فشار روی بچه‌ها هم بیشتر شود و جواب معکوس بدهد ولی ما می‌توانیم قول بدهیم که تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و ظرفیت‌مان را به کار می‌گیریم. تیم جوانی داریم که نیاز به تجربه دارند اما انشاالله همه چیز دست به دست هم بدهد تا اتفاق خوبی رخ بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید