جدیدترین ها

لحظه به لحظه با روز سرنوشت‌ساز حسن يزدانى

مجله فوتبالی: حسن یزدانی امروز بعد از حدود 8 ماه دوری بار دیگر در مجارستان روى تشک می‌رود. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

لحظه به لحظه با روز سرنوشت‌ساز حسن يزدانى

رقابت‌هاي بین المللی کشتی آزاد رنکینگ اتحادیه جهانی از ديروز در شهر بوداپست مجارستان استارت خورده، اما بدون شک مهمترین اتفاق برای کشتی ایران در این رویداد امروز رقم خواهد خورد، جایی که حسن یزدانی برای اثبات خود جهت اعزام به سومین المپیک متوالی به مصاف رقبای خود مى‌رود.

با نظر محسن کاوه‌ و البته علیرضا دبیر، حسن یزدانی به این‌ تورنمنت اعزام شده تا در صورت داشتن آمادگی گذشته و‌ شکست رقبای خود بلیت پاریس ۲۰۲۴ را برای خود رزرو کند. این شاید آخرین و تنها شانس یزدانی برای رفتن به سومین المپیک متوالی خود باشد.

به نظر می‌رسد یزدانی با قرعه نسبتا سختی در این تورنمنت مواجه شده و برای رسیدن به مدال طلا باید چهار کشتی سخت را پشت سر بگذارد. این اتفاق می‌تواند یک محک کاملا جدی را برای حسن یزدانی بعد از جراحی آبان سال گذشته رقم بزند.

در ادامه لحظه به لحظه با اخبار اين روز هيجان انگيز همراه ما باشيد:

* حسن با اين برد به مرحله نیمه نهایی راه یافت و یزدانی در این مرحله به مصاف برنده مسابقه عظمت دولت بیکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان و حریف مجارستانی می‌رود.

*یزدانی در ابتدای کشتی با رقيب ژاپنى غافلگیر شد و ایشیگورو با خاک کردن یزدانی ۲ امتیاز گرفت. در ۲ دقیقه نخست دستان ایشیگورو بهتر کار کرد، اما یزدانی پای حریف را بیرون برد و ۱ امتیاز گرفت.

یزدانی با یک زیرگیری ۳ بر ۲ پیش افتاد و در ادامه با آمادگى بدنى بهتر و شگرد هميشگى خود توانست امتيازات متوالى را كسب كرده و در نهايت ١٢ بر ٢ به برترى برسد.

* یزدانی در دور بعد با هایتو ایشیگورو از ژاپن کشتی می‌گیرد.

*حسن يزدانى در اولين كشتى خود در مجارستان برابر حريف پورتوريكويى به جز يک صحنه غفلتی نداشت و توانست همچون گذشته با زیر کتف زدن و هجوم‌های متوالی یکی پس از دیگری امتیازات را جمع کند.

* فوق ستاره کشتی ایران در‌ پایان این کشتی که قبل از ۶ دقیقه تمام شد، ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و به یک چهارم نهایی راه یافت.

*حسن یزدانی در سالن گرم مسابقات مجارستان مورد استقبال علاقه‌مندان به کشتی قرار گرفته است.

لحظه به لحظه با روز سرنوشت‌ساز حسن يزدانى

یزدانی همچنین مورد توجه کودکان مجارستانی قرار گرفت و پس از تمرین در سالن مسابقات بازار گرفتن امضاء از این قهرمان کشتی کشورمان داغ بود.

*حسن یزدانی در صورت پیروزی مقابل این حریف با هایتو ایشیگورو از ژاپن کشتی خواهد گرفت.

عظمت دولتبیکوف از قزاقستان و مایلز ناظم امینه از سن مارینو کشتی گیران عنوان‌داری هستند که در گروه یزدانی حضور دارند و احتمالا یکی از آن‌ها در نیمه نهایی با نابغه جویباری کشتی ایران برخورد خواهند کرد.

*در وزن 86 کیلوگرم که 12 کشتی‌گیر حضور دارند، حسن یزدانی در دور نخست به مصاف اتهان راموس از پورتوریکو خواهد رفت. این کشتی گیر یک نقره و یک برنز از رقابت‌های پان آمریکن را در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ در کارنامه دارد.

جالب اینکه راموس پورتوریکویی در مسابقات جهانی 2021 هم با حسن یزدانی کشتی گرفته و 10 بر صفر شکست خورده است.

دیدگاهتان را بنویسید