جدیدترین ها

خشم لاپورتا از رئیس لالیگا؛ 5 روز سرنوشت‌ساز برای بارسا

مجله فوتبالی :خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا، معتقد است که برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید، دیگر نیازی به فعال شدن اهرم مالی چهارم نیست. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

باشگاه بارسلونا در شرایط بد اقتصادی قرار داشت ولی خوان لاپورتا، رئیس باشگاه، در دو ماه گذشته با طرح‌های اقتصادی ویژه خود توانسته شرایط را تا اندازه‌ای بهبود ببخشد. بارسلونا 25 درصد از حق پخش بازی‌های خود را فروخت و هفته پیش نیز 24.5 درصد از بارسا استودیو را به ارزش 100 میلیون یورو واگذار کرد تا در مجموع بیش از 700 میلیون یورو درآمدزایی کند. این مبلغ تا حدی کمک خواهد کرد بارسا بتواند خریدهای جدید خود را ثبت کند و برای جذب چند بازیکن دیگر نیز اقدام کند.

بارسلونا اخیرا مدارک و مستندات مالی لازم را برای لالیگا ارسال کرد ولی برای ثبت قرارداد خریدهای جدید و دو بازیکن تمدیدی (عثمان دمبله و سرجی روبرتو) مجوز نگرفت.

طبق ادعای هفته گذشته رادیو کاتالونیا، خوان لاپورتا، رئیس بارسا، ممکن است به‌زودی اهرم اقتصادی چهارم را نیز فعال کند اما امروز مارکا ادعا کرد که لاپورتا در تماس با خاویر تباس، رئیس لالیگا، به او گفته است که از نظر آنها 700 میلیون یورو درآمدزایی از فروش دارایی های باشگاه، برای ثبت قراردادها کافی است و بهتر است لالیگا با بارسلونا مثل دیگر باشگاه های اسپانیایی رفتار کند. لاپورتا از پاسخ منفی لالیگا خشمگین است و به فاصله پنج روز تا شروع لالیگا از تباس خواسته تا قرارداد همه خریدهای جدید و تمدیدی ها را ثبت کند. لاپورتا معتقد است برای ثبت قراردادها نه تنها فروش بخشی دیگر از بارسا استودیو لازم نیست که نیازی به کاهش دستمزد سرخیو بوسکتس و جرارد پیکه و نیز فروش فرانکی دی یونگ و ممفیس دیپای نخواهد بود. ژاوی، سرمربی بارسا، خوشبین است بتواند شنبه هفته بعد در بازی برابر رایو وایه‌کانو، از همه بازیکنان جدید خود استفاده کند اما باید دید لالیگا چراغ سبز خواهد داد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید