اخبار

نقش مهم ساختار دفاعی در قهرمانی و صعود/ کم گل خوردن عامل موفقیت

مجله فوتبالی :بررسی آماری در فوتبال ایران نشان می‌دهد از مهمترین رازهای موفقیت، بهره وری تیم‌ها از ساختار دفاعی مستحکم و قوی است. رای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

نقش مهم ساختار دفاعی در قهرمانی و صعود/ کم گل خوردن عامل موفقیت

به گزارش مجله فوتبالی پس از قهرمانی تیم استقلال در لیگ برتر که بدون شکست و با کمترین میزان گل خورده به دست آمد، رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور هم با قهرمانی ملوان و صعود این تیم به لیگ برتر همراه با مس کرمان به پایان رسید.

ملوان و مس هم در حالی با عبور موفقیت‌آمیز از تونل پر پیچ و خم لیگ یک به لیگ برتر رسیدند که آنها هم کمترین میزان شکست و گل خورده را در لیگ یک به نام خود ثبت کردند.

فرهاد مجیدی سرمربی موفق فصل پیش استقلال در یکی از نشست‌های خبری ابتدای فصل خود پس از آنکه از سوی منتقدان بابت ارائه بازی‌های کم حادثه و کم گل به باد انتقاد گرفته شد، جمله‌ای بیان داشت که همان جمله کلید قهرمانی او در این فصل شد.

مجیدی مدعی شد تیم‌هایی قهرمان می‌شوند که کم گل بخورند نه اینکه زیاد گل بزنند. استقلال در فصل قبل با همین روش بیشترین میزان صدرنشینی را به خود اختصاص داد و در نهایت نیز با برتری محسوس نسبت به همه تیم‌های دیگر به مقام قهرمانی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید