اخبار

گل‌محمدی: ترابی پنالتی‌زن اول تیم است/ پیشنهادی به بیرانوند ندادیم و قرارداد لک تمدید می‌شود

گل‌محمدی: ترابی پنالتی‌زن اول تیم است/ پیشنهادی به بیرانوند ندادیم و قرارداد لک تمدید می‌شود

مجله فوتبالی : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای دیدار مقابل تراکتور باید بیشتر از بازی با سپاهان و دربی وقت بگذاریم. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید. 

به گزارش مجله فوتبالی ، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور از هفته سیزدهم لیگ برتر اظهار داشت: یک بازی خانگی را پیش رو داریم و البته همه دیدارها برای گرفتن سه امتیاز به زمین می رویم و این موضوع هدف اصلی ما است. مقابل تیم قابل احترامی که برای بازیکنان، کادرفنی و هوادارانش احترام قایل هستیم به زمین می رویم. بازی حساسی است و باید روند پیروزی خود را تکرار کنیم تا برای قهرمانی مدعی اصلی باشیم.

*روند تیمی ما خیلی بهتر شده است

وی ادامه داد: کسب سه امتیاز تمام بازی های پیش رو می‌تواند قدمی برای رسیدن به قهرمانی لیگ باشد و قطعا فردا با انگیزه‌ای بالا و آمادگی خوبی به زمین می‌رویم. روند تیمی ما نسبت به شروع فصل در دیدارهای اخیر خیلی بهتر شده است و خیلی امیدواریم بازی خوبی انجام بدهیم. امیدوارم فردا باید با تمرکز کامل و انرژی خوبی که باید در بازی بگذاریم وارد زمین شویم.

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه با توجه به مصدومیت امید عالیشاه آیا مانند دیدار با سپاهان از مهدی ترابی در نقشی جدید استفاده می‌کند، گفت: درباره ترکیب روال کار این است که قبل از بازی نمی‌توان زیاد صحبت کرد.

*ترابی پنالتی زن اول پرسپولیس است

گل‌محمدی در خصوص اینکه آیا مهدی ترابی همچنان پنالتی زن اول سرخ پوشان است و اینکه آیا دیگر قرار نیست اتفاقی که آل کثیر در دیدار با ذوب آهن رقم زد تکرار شود، گفت: پنالتی زن تیم ما هم مشخص است. تا زمان حضور مهدی ترابی در زمین، وی نفر اول پنالتی زن ها است. عیسی هم دوست دارد گل بزند و به تیم کمک کند. برای گل زدن هم زحمت زیادی می کشد. در آن صحنه هم دوست داشت گل بزند و روند خود را بهتر کند. این مسئله ممکن است در هر تیمی اتفاق بیفتد و خیلی مهم نیست که بخواهیم درباره اش زیادی صحبت کنیم آل کثیر راحت پذیرفت ترابی بزند و او هم آن پنالتی را گل کرد.

وی در خصوص اینکه آیا بازیکن تاجیکستانی در بازی فردا هم در لیست پرسپولیس حضور دارد، گفت: صفروف از بازی قبل در لیست ما بود و می‌‌تواند در صورت نیاز وارد زمین شود. البته یکی از بازیکنان تاجیکستانی مصدوم شده اما صفروف در لیست است و در صورت نیاز از وی استفاده خواهیم کرد.

* هیچ گزینه برزیلی نداریم

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه امروز در هتل محل اقامت این تیم با صدری جلسه داشت و اینکه شنیده می‌شود یک بازیکن برزیلی را مدنظر قرار داده است، عنوان کرد: نشست داشتیم اما شما فهمیدید درباره بازیکن برزیلی است (باخنده) این مسایل بیشتر گمانه‌زنی است و طبق فکری که می کنند چنین چیزهایی می نویسند. هیچ گزینه ای از طرف باشگاه و هیچ گزینه ای از کادرفنی نبوده و تاکنون انجام هم نشده است.

گل‌محمدی افزود: تا نیم فصل چهار هفته به اضافه یک بازی جام حذفی فاصله داریم. پنج هفته فشرده سخت و سرنوشت‌سازی پیش رو داریم. صد در صد تمرکزمان روی این بازی ها است و اصلا به بحث نقل و انتقالات وارد نشدیم. پس از نیم فصل ۲۰ روز وقت داریم تا این مورد فکر کنیم و جایی که مورد نیاز باشد درباره اش تصمیم گیری کنیم.

* می‌خواهیم قرارداد لک را تمدید کنیم و پیشنهادی به بیرانوند نداده ایم

گل‌محمدی در خصوص بحث جذب علیرضا بیرانوند در نیم فصل گفت: هیچ پیشنهادی از طرف باشگاه نسبت به جذب بیرانوند نداشته‌ایم. دروازه بان آماده ای به نام حامد لک داریم. همه می دانند چه قدر به لک اعتماد و اعتقاد داریم.در چندروز آینده هم درصدد تمدید قراردادش هستیم. درباره اسامی که در رسانه ها و جاهای مختلف مثل فضای مجازی از آنها اسم برده می شود صحبتی نداشته ایم.

* تراکتور برای جبران مافات به مصاف پرسپولیس می‌آید

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه نتیجه نگرفتن تراکتور در هفته های اخیر چه تاثیری روی عملکرد و انگیزه بازیکنان تیمش در دیدار فردا می‌گذارد، توضیح داد: تیمی که چند هفته است نتیجه نمی‌گیرد، وقتی مقابل ما قرار می گیرد قطعا با انگیزه، انرژی و تمرکز بسیار زیاد و خیلی بیشتری به زمین می‌آید و با تمام قوا می‌آید جبران مافات کند.

* باید بیشتر از بازی با سپاهان و دربی وقت بگذاریم

گل‌محمدی افزود: بازی راحتی پیش رو نداریم و باید خیلی بیشتر از دیدار با سپاهان و حتی دربی برای بازی با تراکتور وقت، انرژی و تمرکز بگذاریم. همه بازی ها حساس و سه امتیازی است و باید برای کسب برد خیلی تلاش کرد و انگیزه داشته باشیم تا اسیر غافلگیر کردن حریف نشویم. در کل ۹۰ دقیقه که الان ۱۰۰ دقیقه شده باید تمرکز کامل داشته باشیم و باانگیزه کارمان را از شروع تا پایان دنبال کنیم. بازی راحتی نیست و این را باید همه بدانند که باید برای کسب امتیاز و پیروزی خیلی بیشتر تلاش کنند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص بیانه های اخیر پرسپولیس و استقلال علیه هم گفت: نظری درباره این مسایل ندارم.

* مشخص نبودن تکلیف جدول شأن لیگ را پایین می‌آورد

گل‌محمدی درمورد بلاتکلیف بودن جدول لیگ با توجه به کسر هفت امتیاز از گل گهر توضیح داد: امتیازهایی که در جدول لیگ جا به جا شد، خیلی حساس است. اکنون به اتمام نیم فصل نزدیک شده ایم و مشخص نبودن تکلیف جدول برای شان فوتبال ما و لیگ مان که یکی از بهترین های آسیا است خوب نیست و شأن لیگ را پایین می‌آورد. طبق نظر صالحی هنوز پرونده به کمیته استیناف ارجاع نشده است. سال گذشته با دو‌امتیاز اختلاف قهرمان شدیم و اگر سپاهان دو امتیاز بیشتر داشت قهرمان می شد. باید تکلیف جدول را هرچه سریع تر مشخص کنند. نباید ۱۵ تا ۲۰ هفته بگذرد و سپس این کار را انجام بدهند. کار درستی نیست. حق طبیعی همه ما است که بدانیم جدول چگونه پیش می‌رود.

*تشبیه رای گل گهر با پر‌ونده بازی پرسپولیس و سپاهان مانند رابطه شقیقه و بندکفش است!

وی درمورد اظهارات اخیر رضا جاودانی و تشبیه رای دیدار پرسپولیس و سپاهان با رأی اخیر کمیته انضباطی عنوان کرد: شکل و دلایلی که برای آن بازی داشت واقعا با این ماجرا فرق می کند. مانند رابطه بند کفش و شقیقه است. آن مسابقه فضا و پرونده جدایی بود و ربطی با پرونده گل گهر ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید