استقلال

پیروز قربانی : قطعا یزدانی درست می‌گوید

مجله فوتبالی : پیروز قربانی کاپیتان اسبق استقلال گفت: من فرهاد مجیدی را نمی‌دانم ولی قطعاً سیاوش یزدانی درست می‌گوید که از باشگاه به او قول‌هایی داده شده بوده و حالا انجام نشده است. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

پیروز قربانی : قطعا یزدانی درست می‌گوید

پیروز قربانی کاپیتان اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، پیرامون افشاگری سیاوش یزدانی و موضوع سربازی برای فوتبالیست‌ها اظهاراتی را مطرح کرد.

وضعیت سربازهای استقلال این روزها مشکلات تیم فرهاد مجیدی را به شدت بحرانی تر کرده. در این مورد چه صحبتی دارید؟

کلا به نظرم باید موضوع سربازی را یکبار برای همیشه حل کنند. باید تصمیم جدی در این باره گرفته شود. سربازی باعث می‌شود انسان دو سال از عمرش عقب بیافتد. چه ایرادی دارد که یک جوان در زمینه‌های دیگری به کشورش خدمت کند. چرا باید با این روش به آینده جوانان این مملکت لطمه زد؟

اما مسئولان بر این باورند که این اتفاق برای هر جوانی واجب است؟

ما اینها را از روی کشورهای دیگر الگوبرداری کرده ایم، کشورهایی که دائما دنبال جنگ هستند. در خیلی از کشورها هم اینگونه نیست. چرا آنها را نمی‌بینیم؟ به خدا غیر از سربازی هم می‌توان در زمینه‌های دیگر برای کشور افتخار آفرید. چرا این همه در این باره تعارف می‌کنیم و با تعارف حرف میزنیم؟ خدمت‌سربازی مقدس است و هر کسی رفته یا می‌رود دستش درد نکند. من مخلص همه شان هم هستم. پدر خود من نظامی‌بوده، ولی آیا یک جوان نمی‌تواند در المپیاد فیزیک، المپیاد ریاضی، ورزش کشتی، فوتبال و یا رشته‌های دیگر برای کشور افتخار بیافریند و پرچم کشورش را به اهتزاز در بیاورد؟ باید یک بار برای همیشه این مشکل را حل کنیم. چرا باید ۲ سال از عمر مفید یک جوان در اوج جوانی اش به این شکل هدر برود؟ شاید عده‌ای به صحبت‌های من ایراد بگیرند و یا علیه اش موضع‌گیری کنند ولی من روی حرفم می‌ایستم که سربازی و معضل خدمت اجباری باید یک جایی حل شود. همه ما عاشق مملکت مان هستیم و دوست داریم پرچمش به اهتزاز در بیاید. حالا مثلاً اگر من دکتر هستم چه ایرادی دارد؟ یک فوتبالیست هم به همین شکل می‌تواند به مملکتش خدمت کند و افتخار بیاورد.

درباره افشاگری سیاوش یزدانی و وعده‌هایی که در باشگاه به او داده شده چه صحبتی دارید؟

من نظری در این باره ندارم. باید حرف‌های آنها را هم شنید. ولی بالاخره حتماً وقتی یک بازیکن به دنبال کار سربازی اش نرفته با باشگاه هماهنگ بوده. قطعاً به سیاوش یزدانی و مرادمند قول‌های داده شده است. ما خُرده برده ای با کسی نداریم، ولی مطمئنم یزدانی دارد درست می‌گوید. در جریان این که فرهاد مجیدی چه به او گفته هم نیستم و این را نمی‌دانم و نمی‌توانم حرفی بزنم ولی قطعاً از باشگاه به او قول‌های داده شده است.

بازی استقلال مقابل نساجی را چطور دیدید؟

استقلال در این دیدار علیرغم اینکه مساوی کرد ولی نسبت به بازی‌های قبلش بهتر بود. اگر درخشش حقیقی نبود استقلال برنده می‌شد. استقلال در فاز ایجاد موقعیت خیلی بهتر از قبل کار کرد.

بازی با گل‌گهر را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

قطعاً بازی سختی است. تیم‌های امیر قلعه نویی فوتبال خوبی بازی می‌کنند به ویژه گل گهر در بازی‌های اخیر خود به خوبی رقبایش را تحت فشار می‌گذارد. خوب هم گل می‌زند.

به نظر شما تا چه زمانی باید به رودی ژستد فرصت داد؟

ما از تفکرات سرمربی تیم خبرنداریم. حتماً ژستد توقعات مجیدی را برآورده کرده که هر بازی برای این تیم در ترکیب قرار می‌گیرد. ما باید یک جایی یاد بگیریم که به نقطه‌نظرات سرمربی تیم احترام بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید