جدیدترین ها

لیورپول 3 – 1 سیتی؛ تکامل با داروین!

مجله فوتبالی :لیورپول با کسب برتری 1-3 برابر منچسترسیتی، قهرمانی سوپرجام انگلیس را از آن خود کرد. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

لیورپول و منچسترسیتی در سال های اخیر بر سر تمامی عناوین قهرمانی در فوتبال انگلیس با یکدیگر مبارزه کرده اند. امشب و در اولین تقابل فصل، تیم یورگن کلوپ نمایش بهتری داشت و موفق شد با نتیجه 1-3 از سد سیتیزن ها عبور کند.

لیورپول بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی و با گذر از سد ژائو کانسلو بود که محمد صلاح فرصت داشت گل اول را به ثمر برساند، اما ضربه این ستاره مصری به تور کنار دروازه سیتی برخورد کرد و این موقعیت از دست رفت. 

در دقیقه هفتم این دیدار، این بار کوین دی بروین از سمت چپ به سمت دروازه لیورپول حرکت کرد، اما ضربه او نیز پای ویرژیل فن دایک و در ادامه تور کنار دروازه برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقایقی بعد این بار لیورپول روی ارسال ترنت الکساندر آرنولد صاحب فرصت گلزنی شد، اما ضربه سر اندرو رابرتسون چندان دقیق نبود و راهی به دروازه منچسترسیتی پیدا نکرد.

اما در دقیقه 21 لیورپول به گل اول دست یافت. پاس رو به عقب محمد صلاح به ترنت آرنولد رسید. این مدافع انگلیسی به سمت دروازه سیتی ضربه زد و شوت او بعد از برخورد به سر ناتان آکه، وارد گوشه دروازه ادرسون شد.

دقایقی بعد ارلینگ هالند، ستاره تازه وارد منچسترسیتی در دو صحنه متوالی فرصت داشت گل تساوی را به ثمر برساند، اما اولین بار آدریان واکنش خوبی نشان داد و در صحنه دوم نیز در نهایت حرکت هالند منجر به ضربه سر محرز شد و توپ در اختیار دروازه بان لیورپول قرار گرفت. در ادامه تلاش دو تیم و به خصوص منچسترسیتی برای گلزنی اثربخش نبود و نیمه نخست با برتری 0-1 لیورپول به اتمام رسید.

منچسترسیتی نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی ریاض محرز روی پاس رودری و با حرکت از سمت چپ فرصت داشت گل تساوی را به ثمر برساند، اما آدریان با عکس العملی مناسب دروازه لیورپول را نجات داد.

در دقیقه 63 و روی پاس خوب جوردن هندرسون بود که داروین نونیز در مرکز محوطه جریمه منچسترسیتی در موقعیتی تک به تک قرار گرفت و فاصله ای تا زدن گل دوم لیورپول نداشت، اما ادرسون به خوبی ضربه او را دفع کرد و تیمش را همچنان در جریان بازی نگه داشت. 

اما دقایقی بعد منچسترسیتی بالاخره به گل تساوی دست یافت. ضربه فیل فودن از مرکز موطه جریمه توسط آدریان به صورت ناقص دفع شد. در ریباند خود فودن در ضربه زدن ناکام ماند و در ادامه و در مقابل شلوغی دروازه این خولین آلوارز بود که توانست در موقعیتی دشوار دروازه لیورپول را باز کند.

اما در دقیقه 80 و بعد از برخورد توپ به دست روبن دیاس در محوطه جریمه، داور پس از بازبینی صحنه به سود لیورپول پنالتی اعلام کرد. محمد صلاح، گلزن مصری مرسی سایدی ها پشت توپ قرار گرفت و علیرغم تشخیص ادرسون، موفق به زدن گل دوم شد.

در دقیقه 88 اندرو رابرتسون فرصت داشت کار سیتی را تمام کند، اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه حریف به بیرون رفت. اما در اوقات اضافی ارسال محمد صلاح از سمت راست با پاس رابرتسون به مرکز محوطه همراه شد و داروین نونیز توانست با ضربه سر گل سوم را به ثمر برساند.

در ثانیه های پایانی ارلینگ هالند در دهانه دروازه موقعیتی فوق العاده را به شکلی عجیب دیرک کوبید تا در نهایت لیورپول در این بازی 1-3 به برتری دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید