جدیدترین ها

لایپزیش ۳-۵ بایرن: افتتاحیه جذاب فصل

مجله فوتبالی :بایرن مونیخ موفق شد در یک ماراتن پرگل لایپزیش را با نتیجه 5-3 شکست داده و فاتح سوپرجام آلمان شود. برای ادامه مطلب با سایت مجله فوتبالی همراه باشید.

بایرن مونیخ، قهرمان فصل گذشته بوندس‌لیگا، در استادیوم ردبول شهر لایپزیش به مصاف تیم این شهر، قهرمان جام حذفی آلمان، رفت. این دوازدهمین دوره برگزاری سوپرجام آلمان بود.

بایرن بازی را با برتری قابل ملاحظه نسبت به حریف آغاز کرد و در دقیقه 14 توسط ستاره جوانش، جمال موسیالا، به گل رسید. باواریایی‌ها روی یک ضربه کرنر، دروازه لایپزیش را تحت فشار گذاشتند. توپ در نهایت به موسیالا رسید تا او با شوتی سنگین دروازه گولاشی را باز کند. بازیکنان لایپزیش چند بار سعی در دفع توپ داشتند ولی ناکام بودند تا در نهایت توپ به موسیالا برسد.

در دقیقه شانزده انکونکو بازیکن لایپزیش موفق شد توپ را وارد دروازه مانوئل نویر کند ولی کمک‌داور پرچم خود را بالا برد و این گل آفساید اعلام شد.

سادیو مانه، خرید بزرگ تابستانی بایرن مونیخ، در دقیقه 31 موفق شد اولین گل خود برای بایرن را در یک بازی رسمی به ثمر برساند. پاس بلند تماشایی موسیالا به گنابری رسید تا او سادیو مانه را در موقعیتی صاحب توپ کند که گلزنی برای ستاره سنگالی راحت‌ترین کار ممکن باشد.

جمال موسیالا در دقیقه 45 بار دیگر روی یک گل بایرن تاثیرگذار بود. این ستاره جوان روی هر سه گل اول تیمش تاثیر گذاشت و بدون شک، بهترین بازیکن میدان در نیمه اول بود. در آخرین دقیقه نیمه اول، بعد از ارسال کرنر، موسیالا توپ را به مرکز محوطه جریمه فرستاد تا بنجامین پاوارد با شوتی سرضرب دروازه لایپزیش را باز کند.

لایپزیش نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه 59 یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. ارسال کرنر برای لایپزیش به مارسل هالستنبرگ رسید تا او با ضربه سری تماشایی دروازه بایرن را باز کند. مانوئل نویر که در نیمه اول یک سیو خوب داشت در این صحنه فقط شاهد حرکت توپ به درون دروازه بود.

اما بایرن بعد از شش دقیقه تحت فشار بودن، در دقیقه 65 چهارمین گل خود را به ثمر رساند. شوت مولر توسط گولاشی دفع شد ولی او نتوانست توپ را کامل مهار کند. گنابری از این فرصت نهایت استفاده را برد تا چهارمین گل بایرن را به ثمر برساند.

دیدگاهتان را بنویسید